Máte funkčný vzťah? Spoznáte to podľa spánku!

25. mája 2023

Viete, v akom bode sa váš vzťah práve nachádza? Je veľa indícií, ktoré vám pomôžu to poznať, a jednou z nich je spánok. Práve podľa polohy, ktoré v noci s partnerom v posteli zdieľate, môžete vytušiť, ako vám to spolu klape.

Dve lyžičky

Ak zaspávate na boku a partner je k vám pritlačený zozadu a objíma vás, máte veľmi intímny vzťah. Touto polohou váš partner dokazuje, že sa o vás chce starať a hýčkať si vás. Zároveň to tak trochu ukazuje na vaše postavenie vo vzťahu, kedy partner je dominantný a ochraňuje vás. Podľa prieskumov v tejto polohe spí viac ako 18% párov.

Tvár na hrudi

Obľúbená pozície žien, keď muž zaspáva na chrbte a vy si položíte tvár na jeho hruď. Táto poloha sa často objavuje v začiatkoch vzťahu, kedy si partneri túžia byť čo najbližšie. Žena dáva najavo, že má k mužovi úplnú dôveru, zatiaľ čo on ju môže ochraňovať.

Tvárou v tvár

Ak zaspávate na boku s tvárami otočenými k sebe, dávate si tak najavo, že toho druhého vo svojom živote naozaj potrebujete. Cítite sa navzájom silní, máte jeden pre druhého pochopenie a vaša láska sa zdá nekonečná, pretože neustále silnie.

Chrbtom k sebe bez dotyku

Je dosť pravdepodobné, že sex už vo vašom živote nie je tak dôležitý. Možno sa tiež začína vytrácať chémie a viaznuť komunikácia. Nutne to ale ešte nemusí znamenať problémy – táto poloha tiež môže byt dôkazom toho, že chcete byť nezávislá na partnerovi a nerobiť kompromisy. Ak ste s partnerom v tomto za jedno, nemusí to ešte znamenať koniec vzťahu.

Chrbtom k sebe s dotykom

Spíte k sebe síce chrbtom, ale dotýkate sa zadočkom, rukami alebo chrbtom? Potom je u vás všetko v poriadku. Táto poloha totiž naznačuje, že ste prepojení a zdieľate dobrou intimitu. Naviac sa vedľa seba dokážete uvoľniť a cítiť sa pohodlne. Váš vzťah je priateľský a sex hrá dôležitú úlohu. Často takto spí tiež páry, ktoré sú spolu krátko a ešte nie sú príliš zvyknuté spolu nocovať.

Prepletené nohy

Prepletené nohy sú dôkazom toho, že fungujete skvele ako dvojica. Vaše životy sú navzájom prepojené a medzi vami stále panuje láska. Nezáleží na tom, ako dlho ste spolu, podľa tejto pozície je však jasné, že sa od seba nedokážete odpútať ani v spánku.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*