Matovič zjavne začal pri písaní svojich statusov spolupracovať s profesionálom, myslí si politológ

1. marca 2021

1.3.2021 (Webnoviny.sk) – Pri niektorých statusoch premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) by nezainteresovaný pozorovateľ mohol nadobudnúť pocit, že predseda vlády prechádza zmenou svojho komunikačného štýlu. V skutočnosti však ide len o zdanie. Pre agentúru SITA to povedal politológ Radoslav Štefančík z Fakulty aplikovaných jazykov Ekonomickej univerzity v Bratislave. Doplnil, že niektoré jeho statusy vyzerajú skutočne profesionálne a je možné za nimi vidieť „ruku odborníka“ na komunikáciu.

Premiér v nich podľa politológa komunikuje profesionálne. „Skôr vyzdvihuje pozitívnu stránku veci, menej kritizuje, vyhýba sa téme Richard Sulík (minister hospodárstva zo strany SaS, pozn. SITA). Medzi nimi sa však sem tam mihne ,statusík´, ktorý dozaista písal Igor Matovič. Spravidla je negatívne ladený, kritizuje, objavujú sa v ňom expresívnejšie výrazy, sem tam je doplnený o infantilný obrazový materiál,“ podotkol Štefančík.

Politológ doplnil, že pri odmietnutí tézy „o duševnom rozpoltení predsedu vlády“ vychádza, že písanie statusov si začal „konečne“ deliť s niekým, kto k tomu pristupuje profesionálnejšie, zodpovednejšie a s dobrým úmyslom prezentovať premiéra v pozitívnom duchu.

Viac k témam: premiér, statusy
Zdroj: Webnoviny.sk – Matovič zjavne začal pri písaní svojich statusov spolupracovať s profesionálom, myslí si politológ © SITA Všetky práva vyhradené.

Karanténa aj práva žien, ombudsmanka Patakyová predstavila správu o svojej činnosti za rok 2020

20.4.2021 (Webnoviny.sk) - Verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová sa v roku 2020 zaoberala viacerými ne...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*