Mestá žiadajú vládu o jasné pokyny k celoplošnému testovaniu, sú pripravené pomôcť

19. októbra 2020

19.10.2020 (Webnoviny.sk) – Mestá sú v súvislosti s celoplošným testovaním pripravené konať, potrebujú však jasné pokyny od štátu. Informovala o tom Únia miest Slovenska (ÚMS) v tlačovej správe.

Únia miest preto žiada vládu o jasné pokyny, súčinnosť a podporu, aby mestá mohli konať. „ÚMS je pripravená urobiť maximum preto, aby bol zámer vlády zo strán samosprávy úspešný. Avšak, bez jasných pravidiel a spolupráce s vládou sa obávame, že to nebude v našich možnostiach zvládnuť,“ upozornila vo svojom stanovisku ÚMS.

Plošné testovanie obyvateľov Slovenska cez víkend schválila vláda. Zastrešovať ho budú ozbrojené sily SR v rámci logistickej operácie s názvom Spoločná zodpovednosť. Zatiaľ nie je jasné, či testovanie bude povinné alebo dobrovoľné.

Hlavná časť testovania sa uskutoční od 30. októbra do 1. novembra a od 6. do 8. novembra. Pilotné testovanie bude 23. až 25. októbra v okresoch Tvrdošín, Námestovo, Dolný Kubín a Bardejov.

V Nemecku sa na protestoch proti opatreniam šíri antisemitizmus, využíva ich krajná pravica

25.11.2020 (Webnoviny.sk) - U ľudí, ktorí v Nemecku protestujú proti opatreniam zameraným proti šíreniu nového koronavírusu, sa začína antisemitizmus objavovať ako spoloč...

Testovať sa bude antigénovými testami, štát ich objednal približne 13 miliónov.

Viac k témam: Celoplošné testovanie, COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Mestá žiadajú vládu o jasné pokyny k celoplošnému testovaniu, sú pripravené pomôcť © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*