Mexický gang chcel vstúpiť do dediny, miestni obyvatelia ho prestrelkou odradili

29. januára 2019

ACAPULCO 29. januára (WebNoviny.sk) – Počet mŕtvych po nedeľňajšej prestrelke v mexickom štáte Guerrero stúpol na 12. Oznámil to hovorca štátnej bezpečnosti Roberto Álvarez po tom, čo úrady v pondelok našli ďalšie dve telá.

Policajná prestrelka

Mŕtvoly sa nachádzali neďaleko miesta, kde o život prišlo ostatných desať ľudí. Dve osoby utrpeli zranenia. Úrady tiež zadržali dve strelné zbrane, taktickú vestu a päť pick-upov.

Prestrelka vypukla pri diaľnici neďaleko obce Paraíso de Tepila. Álvarez v nedeľu uviedol, že bola pravdepodobne dôsledkom konfrontácie medzi dvoma skupinami civilnej miestnej polície.

Vláda na žiadosti nereaguje

Miestny koordinátor Jesús Plácido však v pondelok povedal, že zhruba 200 ozbrojených mužov, ktorí zrejme patrili ku gangu známemu ako Los Ardillos (veveričky, pozn. SITA), sa pokúšalo vstúpiť do dedín Zoyapezco a Rincón de Chautla, ale miestni obyvatelia ich počas dvojhodinovej prestrelky odradili.

Podľa Plácida dedinčania už od decembra upozorňovali štátne aj federálne úrady, že sa v oblasti pohybuje veľa ozbrojených mužov. Ako uviedol, požiadali o vládnu aj vojenskú intervenciu, aby tento problém vyriešila, ale nedostali žiadnu odpoveď.

Viac k témam: gang, obete, streľba
Zdroj: Webnoviny.sk – Mexický gang chcel vstúpiť do dediny, miestni obyvatelia ho prestrelkou odradili © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*