Horúca správa! Lengvarský: Hygienik má povolenie spustiť plošné testovanie Slovákov

4. októbra 2021

Masové či plošné testovania už Slováci podstúpili a spoločnosť poriadne rozdelili. Minister zdravotníctva upozornil, že hygienik má opäť kompetencie ich odštartovať.

Situácia na Slovensku sa z pohľadu šírenia koronavírusu zhoršila. Delta variant zasiahol našu krajinu pomerne silno a priniesol tretiu vlnu. Už dlhšie sa tak debatuje o tom, či sa opäť budú Slováci masovo testovať.

Podľa ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského má regionálny hygienik kompetencie vyhlásiť plošné testovanie a opäť zhromaždiť ľudí za účelom testovania antigénovými testami.

Ministerstvo zdravotníctva zabezpečí antigénové testy aj pre ambulantné zariadenia. „Antigénové testy sú a budú pre potreby skríningu v ambulantných zariadeniach zabezpečené rezortom a distribuované na VÚC, kde sa ambulantní poskytovatelia zdravotnej starostlivosti môžu obrátiť s požiadavkou o konkrétny počet testov a s otázkami ohľadom ďalšieho postupu,“ uviedla prezidentka zväzu ambulantných poskytovateľov Jaroslava Orosová.

ZP Union podporila aplikáciu, ktorá dokáže za 4 sekundy vyhodnotiť EKG a odporučiť liečbu

26.10.2021 (Webnoviny.sk) - Lekár cez mobilnú aplikáciu odfotí EKG a vyplní formulár s údajmi o pacientovi. Následne aplikácia pomocou umelej inteligencie vyhodnotí diagn...

Zdá sa, že nám okrem plošného antigénového testovania hrozí aj núdzový stav. Ten už podľa ministra nesmie byť politickou otázkou a je pripravený ho na Slovákov uvaliť.  „Keď konzílium povie, že treba núdzový stav, vtedy ho presadím,“ vysvetlil pre Pravdu Lengvarský. Do platnosti by sa tak opäť dostali obmedzenia pohybu ako napríklad zákaz vychádzania vo večerných a nočných hodinách. Už dnes by tieto opatrenia platili pre okresy v bordovej farbe.

Daj vedieť svojím priateľom

Jeden komentár na “Horúca správa! Lengvarský: Hygienik má povolenie spustiť plošné testovanie Slovákov

  • Božena píše:

    Nech sa začnú ľudia konečne liečiť, aj preventívne . Do všetkých domácnosti treba poslať ivermectin s návodom na užívanie. Plus C, D vitamín a zinok. Nebudu pozitívny, ani tretia vlna nebude, ani žiadne ďalšie a už vôbec netreba nejaky lockdown. Štát to vyjde lacnejšie ako ďalšie Matovičove SNP, ktoré prinieslo 12000 mŕtvych. V ktorom štáte kde je 5 miliónov občanov bolo toľko mŕtvych? Väčšinou okolo 700!!!!! Prečo sa naša vládna koalícia neriadi podľa týchto štátov. Záleží jej vôbec na ľuďoch?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*