Mimoriadna správa! Maďarsko uzavrelo hranice so Slovenskom, minimálne mesiac sa tam nedostaneme

28. augusta 2020

Maďarská vláda v piatok oznámila, že Maďarsko od 1. septembra najmenej na mesiac uzavrie svoje hranice pre zahraničných turistov. Informoval o tom spravodajský server Index.hu.

Ako uviedol šéf úradu maďarskej vlády Gergely Gulyás, občania cudzích krajín nebudú môcť od 1. septembra s výnimkou odôvodnených prípadov vstúpiť na územie Maďarska.

Maďarskí občania vracajúci sa zo zahraničia budú musieť ísť buď na 14 dní do karantény, alebo predložiť dva negatívne testy na prítomnosť koronavírusu, ktoré boli urobené s odstupom dvoch dní.

Od 1. septembra budú akceptované iba testy vykonané v Maďarsku.

Matthews mal po vynútenom odchode z Gira dve negatívne vzorky. Mohol byť prvý test falošne pozitívny?

17.10.2020 (Webnoviny.sk) - Austrálsky cyklista Michael Matthews z tímu Sunweb musel v úvode aktuálneho...

Vláda zatiaľ neplánuje zaviesť nákupné hodiny vyhradené pre ľudí nad 65 rokov ani obmedzenia pohybu, uviedol Gulyás.

Uvedené opatrenia majú zabrániť rastúcemu počtu infikovaných, keďže väčšina prípadov nákazy je podľa Gulyása dovezená zo zahraničia.

Najväčším nebezpečenstvom je, že vírus môže ohroziť pracovné miesta a bezpečný začiatok školského roka,“ napísala maďarská vláda na svojom facebookovom profile.

V Maďarsku pribudlo za štvrtok 132 prípadov nákazy, čím sa ich celkový počet zvýšil na 5511. Počet úmrtí zostal nezmenený (614), počet aktívnych prípadov nákazy je 1138. Hospitalizovaných je 78 pacientov s koronavírusom, z ktorých je sedem na napojených na umelú pľúcnu ventiláciu, uvádza vládny informačný server koronavirus.gov.hu.

Daj vedieť svojím priateľom

2 komentárov na “Mimoriadna správa! Maďarsko uzavrelo hranice so Slovenskom, minimálne mesiac sa tam nedostaneme

 • V.K píše:

  Ja sa len chcem opýtať ak idem z Holandska do Maďarska a z Maďarska potrebujem ísť na Slovensko , je možné že by vedel prist po mňa tranzit zo Slovenska a bez problémov sa vrátiť na Slovensko . Či ho vôbec nepustia cez Maďarské hranice ?

 • Anna Pavlíková píše:

  Ak bude uzatvorený prechod tzv.mala hranica z Rajky,ako budu chodiť deti do školy?

 • vladimir píše:
  Váš komentár čaká na schválenie.

  vam tam jebe madarsko uzavrelo hranice vas nadpis a potom citam ze od 1.9. totalne je jebnut.. co toto napisal ze by sme boli o tri dni ked ako pisem ze uzavrelo a zatial sa nic nedeje lebo je 29.8. a nie co tu pise ten huj co tu zavadzate ludi to je tresne

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*