Mimoriadna správa! Na Slovensku končí núdzový stav aj zákaz vychádzania, bude sa predlžovať?

22. apríla 2021

Núdzový stav bude už čoskoro na Slovensku minulosťou. A tým pádom aj zákaz vychádzania. Ako budú politici následne konať?

Momentálne platný núdzový stav sa skončí už budúcu stredu. To znamená, že odvtedy už nesmie platiť ani zákaz vychádzania či aj niekoľko iných prísnejších protipandemických opatrení. Ako uviedol minister zdravotníctva Legvarský, o ďalších krokoch musí ešte rozhodnúť vláda. Všetko by však mal vyriešiť nový pandemický zákon. Aby však na Slovensku začal platiť do najbližších šiestich dní sa zdá byť utópiou. Preto to vyzerá tak, že sa núdzový stav bude opäť predlžovať.

„Musíme si počkať, ako bude finálna podoba vyzerať. Ak bude nevyhnutné ešte núdzový stav predĺžiť na vláde, vieme, že ho na vláde môžeme predĺžiť o ďalších 20 dní, ale cieľ je, aby sme pandemický zákon mali do konca mesiaca pripravený tak, že sa môžeme rozhodnúť, či s ním ideme do parlamentu, či sme s ním spokojní, či nahrádza zákon o núdzovom stave, či je plnohodnotný, a potom ho schváliť v parlamente v skrátenom legislatívnom konaní,“ skonštatoval premiér. Takto by ho nemusel schváliť ani parlament, kde by to zrejme ani neprešlo. Ten totiž musí tieto kroky schváliť práve do 20 dní od rozhodnutia o predĺžení.

S predlžovaním núdzového stavu ale nie sú stotožnení ani všetci v koalícii. Ako uviedol Richard Sulík (SaS), v ich strane nie je na to vôľa. Minister Krajniak zo Sme rodina ale pripustil alternatívu, že od stredy nebudú platiť na Slovensku už žiadne obmedzenia pohybu a ani zákaz vychádzania. To pripustil aj minister Heger. Ten však upozorňuje, že do stredy sa na Slovensku pandemická situácia nezlepší do takej miery, aby sme si mohli žiť až tak slobodne. Všetko tak nasvedčuje tomu, že doma ostaneme ešte poriadne dlho a voľný pohyb Slovensku nehrozí.

Čaputová na summite B9 vyzvala NATO, aby reagovalo na destabilizačné aktivity v okolitých krajinách

11.5.2021 (Webnoviny.sk) - Organizácia Severoatlantickej zmluvy (NATO) by mala podľa pr...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*