Mimoriadna správa! Na Slovensku sa výrazne uvoľnia opatrenia, najviac od leta 2020

6. apríla 2021

V apríli by sa tak malo stať dokonca dvakrát. Dostane sa život na konci mesiaca takmer do normálu?

Slováci sa v najbližších dňoch môžu tešiť na mimoriadne uvoľňovanie opatrení. Dôležité však bude, ako sa ľudia správali počas Veľkej noci a aký dopad bude mať ich navštevovanie sa počas posledných dní. Tieto fakty by mohli uvoľnenie oddialiť.

Ak počet nakazených rapídne nepribudne, 19. apríla sa začne prvé veľké uvoľnenie proticovidových opatrení od leta 2020. Potvrdzuje to platný Covid automat. V bordovej fáze by sa mali otvoriť všetky obchody (obmedzenia počty ľudí), povolí sa cestovanie medzi okresmi, plavárne (pre obmedzený počet ľudí), hotely, školy pre maturantov a deviatakov, múzeá, galérie a povolia sa bohoslužby.

To však nie je všetko! Podľa analytikov by malo prísť k ešte výraznejšiemu uvoľneniu už 26. apríla, kedy sa dostaneme do tmavo ružového pásma. Tu sa otvoria konečne terasy reštaurácií či iných prevádzok, skončí sa zákaz vychádzania, otvoria sa kiná, divadlá, fitnescentrá či bohoslužby pre neobmedzený počet ľudí.

Donucovacie prostriedky v prípade Lučanského v ružomberskej nemocnici neboli primerane použité

21.4.2021 (Webnoviny.sk) - Komisia, ktorá bola zriadená v súvislosti s úmrtím ...

Dôležité však je, že stále rastie tlak na rýchlejšie a ľahšie uvoľňovanie opatrení, COVID automat by sa tak mal zmeniť. Konzílium odborníkov to posudzuje. „Hovoríme o možnosti prepracovať covid automat. Je to však diskusia najmenej na týždeň,“ povedal pred Veľkou nocou jeho člen Vladimír Krčméry.

Daj vedieť svojím priateľom

Jeden komentár na “Mimoriadna správa! Na Slovensku sa výrazne uvoľnia opatrenia, najviac od leta 2020

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*