Pi. júl 10th, 2026
putin
Doba čítania: < 1 minúta

V bojoch na Ukrajine nastáva mimoriadny prelom, má prísť k pokoju zbraniam. Ruské jednotky už aj podľa Ukrajincov Putin stiahne. Denacifikácia Ukrajiny sa pred mierovými rokovaniami skončila.

Rusko pred utorkovými mierovými rozhovormi s Ukrajinou v Turecku upustilo od požiadavky „denacifikácie“ Ukrajiny.
Moskva je podľa FT pripravená umožniť Ukrajine vstúpiť do EÚ, ak z toho nebude vyplývať členstvo Kyjeva vo vojenskom bloku. Ukrajina by sa vzdala úsilia o vstup do NATO výmenou za bezpečnostné záruky a koniec vojny. O denacifikácii a demilitarizácii sa vôbec nerokuje.

Dôležité informácie priniesol aj brífing ruského generála Sergeja Rudského, ktorý hovoril už len o pomoci separatistickým republikám Doneckej ľudovej republike a Luhanskej. Práve tieto regióny má za cieľ Rusko ovládnuť. Podľa jeho slov sa experti aj verejnosť čudujú, čo vôbec robia na iných územiach Ukrajiny. Tam totiž chceli len blokovať Ukrajinské sily, ktoré tak chýbali na Donbase.

Rusko sa tak teraz zameria už len na obsadenie Donbasu. Podľa expertov Rusi už pochopili, že Kyjev nedobijú. Svoje jednotky by mali do dvoch týždňov presunúť na Donbass. Ukrajina by sa tak mala rozdeliť napoly.

Od Miroslav Malatinský

Som šéfredaktor portálu Aktualizované.sk a zodpovedám za smerovanie redakcie, kvalitu obsahu a dodržiavanie novinárskych štandardov. Mojou prioritou je prinášať čitateľom rýchle, overené a dôveryhodné správy zo Slovenska aj zo zahraničia, doplnené o širší kontext a zrozumiteľné vysvetlenia. Verím, že kvalitná žurnalistika musí stáť na faktoch, objektivite a zodpovednom prístupe k informáciám. Spolu s redakčným tímom pracujem na tom, aby Aktualizované.sk bolo spoľahlivým zdrojom spravodajstva, analýz a praktických informácií pre každodenný život.

Jedna myšlienka na článok “Mimoriadna správa! Putin má stiahnuť vojská z Ukrajiny, bojovať majú inde, mier sa blíži”
  1. Škoda že nevycistil Ukrajinu od fašistov budeme mať s nimi na sk aj v eú veľký problém chcel pomôcť aj nám ale keď sme hlupáci čo už pán prezident prajem pevné zdravie zdravý rozum a normálnych susedov aby vašu krajinu už neohrozovali

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *