Mimoriadna správa! Štát oznámil zvýšenie prídavkov, príspevkov či bonusov, potešia sa najmä rodičia

9. augusta 2022

V tomto článku sa dozviete, o koľko viac vám poskytne štát financií aj v týchto ťažkých časoch. Dokonca si to môžete veľmi jednoducho a rýchlo presne vypočítať. Skvelá správa najmä pre rodičov.

Inštitút finančnej politiky (IFP) pri rezorte financií pripravil kalkulačku štátnej rodinnej pomoci. Kalkulačka prináša informatívny výpočet, na základe ktorého ľudia získajú prehľad o novej výške ich prídavkov na dieťadaňového bonusu a príspevku služby deťom po schválení rodinného balíčka. Rodičom umožňuje aj porovnanie nových zmien s tým, koľko by dostali, ak by sa systém nezmenil.

Informatívny výpočet dávok

Ministerstvo financií SR pripomína, že ide o informatívny výpočet a celková výška príspevkov sa môže meniť v závislosti od individuálnych a niekedy ojedinelých životných situácií.

Kalkulačka štátnej rodinnej pomoci

Zároveň dodáva, že výpočet kalkulačky nie je možné použiť na právne úkony.  V kalkulačke si na úvod stačí vybrať, za aké časové obdobie si záujemca chce dané nároky vypočítať. Kalkulačka vie vyrátať nárok za rok 2022 a aj nasledujúci rok 2023.

Príspevky na voľnočasové aktivity

Následne je potrebné v kalkulačke vybrať formu zamestnania. V prípade zamestnancov sa zadá výška hrubej mesačnej mzdy a údaje o deťoch, konkrétne mesiac a rok ich narodenia.

Samostatne zárobkovo činné osoby vyplnia údaj o tom, či si uplatňujú paušálne výdavky alebo nie. Ak si ich uplatňujú, uvedú ročný príjem a zaplatené odvody. V prípade, že si paušálne výdavky neuplatňujú, konkretizujú aj preukázateľne vynaložené výdavky.

V prípade, ak majú rodičia v súčasnosti náklady na voľnočasové aktivity detí, resp. ich plánujú v budúcnosti, kalkulačka zohľadní aj nárok na vyplatenie príspevku služby deťom.

Daj vedieť svojím priateľom

16 komentárov na “Mimoriadna správa! Štát oznámil zvýšenie prídavkov, príspevkov či bonusov, potešia sa najmä rodičia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*