Mimoriadna správa! Unikli informácie o lockdowne, takto bude vyzerať a odkedy bude platiť?

23. November 2021

Lockdown na Slovensku je už zjavne hotovou vecou. Vláda sa má dohodnúť na konkrétnych opatreniach už zajtra. Čo nás v najbližšom období čaká? Očkovaní sa potešia.

Lockdown na Slovensku nakoniec nemá trvať tri ale len dva týždne. Dôležité je, že sa školy plošne nemajú zatvárať. Na odškodné sa má tešiť aspoň časť podnikateľov. Očakávať ale musíme zákaz nočného vychádzania a zatvorenie všetkých hotelov. Slováci sa nedostanú ani do fitnesscentier, kaderníctiev, reštaurácií či kaviarní.

Povolené budú cesty k lekárovi, do potravín, školy či zamestnania. Kontrola testov v školách či OTP zamestnancov sa podľa informácií denníka N má stať realitou. Očkovaní by sa však v rámci úľav mali dostať do esenciálnych obchodov, teda napríklad do predajní oblečenia či obuvi. Po desiatich dňoch od začiatku lockdownu, ktorý má byť realitou už vo štvrtok či piatok, zasadne koalícia s odborníkmi a prehodnotí, či sa lockdown nepredĺži.

Nemecký parlament prerokuje povinné očkovanie, týkať sa bude zamestnancov nemocníc a domovov dôchodcov

7.12.2021 (Webnoviny.sk) - Nemecký parlament má v utorok rokovať o navrhovanom povinnom očkovaní proti ochoreniu COVID-19 v prípade zamestnancov nemocníc a domovov dôchodcov. Mal by sa taktiež zaobera...

Daj vedieť svojím priateľom

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*