Mimoriadna správa! Ústavný súd prikázal zrušiť protipandemické opatrenia, čo to pre Slovákov znamená?

14. júla 2021

Sudcovia ústavného súdu rozhodli o pozastavení účinnosti vyhlášky, v9aka ktorej vláda na Slovákov po mesiacoch uvalila prísnejšie opatrenia.

Televízia Markíza informovala o tom, že po zásahu ústavného súdu nemôžu momentálne platiť protipandemické opatrenia, ktoré platia napríklad na hraniciach Slovenska. Nezaočkovaní tak nemôžu byť po príchode do krajiny nijako diskriminovaní a povinná karanténa či povinné testovanie pre pendlerov sa nemôže realizovať.

Súd zároveň týmto rozhodnutím obnovil platnosť vyhlášky z júna, ktorá upravuje cestovateľský semafor a rozdeľuje krajiny na zelené, červené a čierne. Viac informácií poskytne súd v stredu (14. júla).

Daj vedieť svojím priateľom

4 komentárov na “Mimoriadna správa! Ústavný súd prikázal zrušiť protipandemické opatrenia, čo to pre Slovákov znamená?

 • Petra píše:

  Prosím vás tak keď Ideme do chorvátska tak musíme ísť do karantény ci keď je zelená krajina tak po príchode stačí PCR test?

 • Peter píše:

  Člověk uz nevie ako ma a co potrebuje obcan SR na v stup do svojej rodnej ktajiny cela europa sa zvas smeje cela zebkazdy 3 dni sa menia kriteria na vstup hanba a smiech

 • Ja píše:

  Skúste si z ústavy vytrhnut list tak vás zavrú za znevazovanie ale vláda si z ústavy robi toaletný papier

 • VezmimeSiSlovenskoSpat píše:

  Pochopil som ze na slovensku su zbytocne dve veci.
  Ustavny sud a prezident/ka. Vladny predstavitelia si mozu robit co chcu. Kedy si vezmeme Slovensko naspat? Ked bude neskoro? SLOVACI schopme / chopme sa (ano aj strelnych zbrani, ak to niekoho napadlo… ) a vezmime si slovensko spat.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*