Mimoriadna správa! Vláda pošle Slovákom na účet trojmiestnu sumu, má pomôcť pri inflácii

11. mája 2022

Vláda milo prekvapila Slovákov. Na účet im kvôli inflácii a horšej finančnej situácii pošle veľmi zaujímavú sumu.

Príspevky náhradným rodičom, ľuďom v hmotnej núdzi, na opatrovanie a príspevky osobným asistentom sa za máj jednorazovo zvýšia o sto eur. Vyplýva to z materiálov, ktoré v stredu schválila vláda.

Kabinet Eduarda Hegera (OĽANO) novelizoval nariadenia vlády o niektorých opatreniach v oblasti sociálnych vecí, rodiny a služieb zamestnanosti v čase mimoriadnej situácie, núdzového stavu alebo výnimočného stavu vyhláseného v súvislosti s ochorením COVID-19.

„Nariadenie sa predkladá z dôvodu zvýšenej miery inflácie, ktorá bola spôsobená ekonomickými dôsledkami pandémie ochorenia COVID-19, a rieši niektoré otázky v súvislosti s uvoľnením opatrení prijatých na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19. Ako reakcia na nárast cien sa navrhuje jednorazovo zvýšiť za máj 2022 opakovaný príspevok náhradnému rodičovi o 100 eur, pomoc v hmotnej núdzi o 100 eur a peňažný príspevok na opatrovanie o 100 eur,“ uviedlo ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny.

Ďalej vláda upravila aj nariadenie o niektorých opatreniach v oblasti dotácií v pôsobnosti Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR v čase mimoriadnej situácie, núdzového stavu alebo výnimočného stavu vyhláseného v súvislosti s ochorením COVID-19.

„Konkrétne sa navrhuje umožniť poskytnutie dotácie na podporu humanitárnej pomoci v sume 100 eur aj osobám, ktoré vykonali osobnú asistenciu podľa zmluvy o výkone osobnej asistencie v rozsahu najmenej 12 hodín v priebehu 1. štvrťroka 2022,“ priblížil rezort práce v schválenom materiáli. Opatrenie sa týka aj osôb, ktorým nie je poskytovaný peňažný príspevok na opatrovanie, ale spĺňajú zákonom stanovené podmienky na to, aby za nich štát platil poistné na verejné zdravotné poistenie z titulu opatrovania fyzickej osoby s ťažkým zdravotným postihnutím alebo opatrovania blízkej osoby staršej ako 80 rokov.

Ďalšou skupinou s nárokom na pomoc sú ľudia vo veku nad 62 rokov, ktorí nie sú poberateľmi žiadneho z dôchodkov alebo obdobnej dávky zo zahraničia a nevykonávajú činnosť, ktorá zakladá nárok na príjem zo závislej činnosti, z podnikania alebo z inej samostatnej zárobkovej činnosti.

Daj vedieť svojím priateľom

21 komentárov na “Mimoriadna správa! Vláda pošle Slovákom na účet trojmiestnu sumu, má pomôcť pri inflácii

 • Boba píše:

  Dobrý deň,manžel je dlhodobo nezamestnaný 60r.,zdravotné poistenie platí za neho štát z titulu opatrovania blízkej osoby staršej ako 80rokov,nepoberá žiadne dávky ani podporu,pretože ja som SZČO,momentálne na dlhodobej PN,pýtam sa,máme nárok na nejakú finančnú pomoc,alebo nie,pretože tiež sme už v hmotnej núdzi,a kde a ako si všetko treba vybaviť?Ďakujem za odpoveď.

 • Viera píše:

  Choďte do riti dajte to všetko utečencom a podporuje Zelenskeho a za chvíľu bude z nás Ukrajina

 • Paula píše:

  Dobry vecer chcela by som sa opytat ci dostanu tych 100e aj invalidny dochodcovia ktory nemaju nad 62r ale maju 33r.Je to nespravodlive…

 • Aurelia píše:

  A mi co zme zamestnaní co mi musíme robyt prečo mi nemôžme dostať ties ci naše deti nepotrebuju

 • Eva píše:

  A čo sľubované rodinné prídavky?

 • Duro píše:

  A čo pracujúci ktorý žijú z výplaty do výplaty.

 • Jan píše:

  Kde ostali rodičia pracujúci a starajúci sa o svojích rodičov a detí.Tí ktorý platia daňe….
  Prečo zase len sociálne prípady …. Kedy bude minimálna mzda aspoň priemer EU keď sme v nej. Pokiaľ nezačne byť hlasovacie právo viazaná na výšku odvodov daného človeka nič sa nezmení .Mám pocit že v tomto štáte sa všetko koná len pre hlasy. Asi je na čase prehodnotiť ústavu.

 • Martin píše:

  100 eur?To radšej nech si nechajú lebo aj tak by som nevedel kde skôr ich použiť.

 • Andrea píše:

  A rodiny s deťmi zasa nič mi nepotrebujeme???

 • Henrieta píše:

  Inflácia postihla len vybrané skupiny ľudí!? Som matka s tínedžerom a už pred infláciou som mala problém vyžiť zo 750eur čistého príjmu!?

 • Adamikova píše:

  A ostatný co mi sme není potrestaní, alebo rodicia z deťmi a samozivitelia .toto je pomoc hanbiť e sa

 • iveta horvathova píše:
  Váš komentár čaká na schválenie. Toto je jeho náhľad, komentár bude viditeľný až po schválení.
  jó napot kivanok érdklodnek hogy gondozm a ferjemet parkizon kór izom sorvadasa van 24.orras feugyeletet igenyel rosz alapotba van. 118.er fel invalitot kap. gyógyithatatlan beteg. es van 2 kis koru gyermekem 15.eves .es 4 eves. nekunk jarna e ez a 100.er tamogats . sajnos rosz anygi hejzetbe vagyunk. kerem ertesicsenek. imel ivetahorvath@azet.sk vagy mobil 0940364884. miden agyagi segitesget ha lehet el fogadunk köszönom
 • Renáta píše:

  A kedze sme rodina na pokraji chudoby lebo sme v dochodku a mame 4 skolopovinne deti tak to sa nas netyka pomoc

 • Janka píše:

  A my pracujúci ľud nie sme postihnutý kovidom zdražovaním infláciou? Už som si prilepšila po niekoľkých zvyšovania ,,minimálnej mzdy,, a vedela trošku peniažkov odložiť a už zase som tam ,kde som bola na začiatku, všetko je drahé ,pri dnešných cenách by mi na účte malo pribudnúť na moje pomery a ,,skromnosť,, cca 300€mesačne naviac. S pozdravom naši chlebodarcovia??

 • stefan píše:

  Dobre rano ja by som chcel iba dolozit ze vlada zabudla na dochodcoc ktore maju v zaopatrene dieta (viem neni nas vela) ale mohli by aj snimi zaoberat lebo vsetke vydavky co dieta potrebuje ide len z dochotku.A pritom nas vobec zabudli lebo s deckych pridavkov ani jedne topanky nekupitedu

 • Zuzana Mergová píše:

  A ja ako slobodná matka co?

 • Dušan Ščuka píše:

  Zdravim najlepšie by bolo keby Vláda SR prepustila občanov z evidencie uchádzačov o zamestnanie sú tam zavretý 30 rokov zadarmo!!!! A bola by týmto nezamestnaným zdravím občanom ponúknutá možnosť pracovať pre mestá a obce,roboty je dosť to by bola pomoc.

 • Valeria Krajniková píše:

  Dobrý deň . A čo s tými ľuďmi , čo sú evidovaný na Úrade prace a nepoberajú žiaden príspevok? Akosi sa na ne zabudlo.

 • Miloš píše:
  Váš komentár čaká na schválenie. Toto je jeho náhľad, komentár bude viditeľný až po schválení.
  Máte tu dva rovnaké články
 • Jana sabolova píše:

  Volám sa Jana sabolova môj manžel berie polovičný dvochodok a mne hnet zrušili dávku v hmotnej núdzi on poberá 230 eur a dtoho máme platiť šípok higienicke potreby lieky a s ceho máme žiť keď mne nepatrí nič nech si skúsia žiť s toľkých peňazí poslanci aj ostatný

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*