Mimoriadna správa! Vláda ruší covid automat, čierne okresy a najprísnejšie opatrenia minulosťou

11. January 2022

Vláda sa rozhodla zrušiť covid automat, ktorý udeľoval jednotlivým okresom konkrétne opatrenia. Dôležité však je, že už na Slovensku nebudú platiť prísne opatrenia, ktoré sme zažívali napríklad v čiernych okresoch.

Covid automat, na aký sme boli posledné mesiace (s pauzou počas lockdownu) zvyknutý, sa definitívne končí. Podľa ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského nie je pri rýchlom šírení omikronu vhodný.
Máme dva týždne až mesiac, kým bude vlna omikron stúpať. Potom bude veľmi rýchly nárast a o mesiac a pol môže byť teoreticky po vlne, dodal minister. 

Zrušiť by sa mali aj farby v súčasnom COVID automate. “Pri dnešnom rýchlom vývoji by sme zo zelenej do čiernej farby okresov prešprintovali za dva týždne,” vysvetlil Lengvarský.

Zmeny by sa mohla podľa jeho slov dočkať aj karanténa, ktorá v súčasnosti trvá desať dní. “Ak by hrozili vysoké výpadky zamestnancov, budeme dĺžku karantény prehodnocovať. Tá sa však bude odvíjať od očkovacieho statusu,” naznačil šéf rezortu. Najkratšia karanténa, zrejme trojdňová, by sa týkala osôb s troma dávkami vakcíny.

Afganskú provinciu zasiahli zemetrasenia, o život prišlo najmenej 22 ľudí

18.1.2022 (Webnoviny.sk) - Pri dvoch pondelňajších zemetraseniach v afganskej provincii Bádgís hraničiacej s Turk...

Minulosťou budú čierne okresy, kde museli znášať nepríjemné zákazy aj ľudia s vakcínou. Po novom nebudú podľa prísľubu Lengvarského zaočkovaní od 19.1. výrazne obmedzovaní. Ani v najhorších okresoch.
Dôležitým faktorom pri omikrone bude naplnenosť nemocníc. „Nemôžeme väčšinu obyvateľstva obmedzovať prísnymi opatreniami,“ povedal minister zdravotníctva. Nezaočkovaní ale majú veľký problém. Pre nich sa uvoľnenie opatrení netýka a budú stále zažívať akýsi vlastný lockdown. Do prevádzok či pre využitie služieb až na malé výnimky ich nepustia ani s testom. Uvoľnenie opatrení sa pre nich nepripravuje.

Daj vedieť svojím priateľom

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*