Mimoriadna správa! Vláda schválila rozšírenie výnimiek, týkajú sa testov, karantény či pohybu

25. apríla 2021

Od zajtra platia nové výnimky z protipandemických opatrení. Čo všetko patrí medzi tieto aktuálne uvoľnenia?

Výnimky z karantény

Výnimka z karantény bez potreby preukázať sa testom sa rozšíri na osoby, ktoré sú dôležité pri udržiavaní chodu prevádzok v sektoroch poľnohospodárstva, potravinárstva a lesného hospodárstva. Platí tiež pre osoby zabezpečujúce veterinárnu starostlivosť pre hospodárske zvieratá. Rovnako na osoby, ktoré sú vlastníkmi alebo držiteľmi zvierat, s cieľom zabezpečenia špecializovaného diagnostického veterinárneho vyšetrenia, chirurgického zákroku alebo liečby zvierat, ktorú poskytujú špecializované veterinárne pracoviská v iných členských štátoch EÚ. Výnimky sú platné po odsúhlasení ministerstvom pôdohospodárstva.

Povinnosť izolácie a testovania sa nevzťahuje ani na tranzit občanov členských štátov Európskej pnie a ich rodinných príslušníkov územím SR do iného členského štátu EÚ. Podmienkou je prejsť územím SR bez zastavenia (okrem nevyhnutného dotankovania) celkovo najneskôr do ôsmich hodín od vstupu do krajiny.

Negatívny test

Po novom sa teda karanténa nebude vzťahovať na osoby, ktoré majú trvalý či prechodný pobyt na území susedného štátu do 100 kilometrov od slovenských hraníc a pracujú na území Slovenska (rovnako do 100 kilometrov od hraníc). Potrebný je však negatívny výsledok antigénového alebo RT-PCR testu nie starší ako sedem dní. Vyplýva to z vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR k režimu na hraniciach.

Motorkár narazil do protiidúceho Audi a následne do stromu, zraneniam na mieste podľahol (foto)

21.6.2021 (Webnoviny.sk) - Život mladého motocyklistu si vyžiadala nedeľňajšia dopravná nehoda v okrese Vranov...

Do domácej izolácie nie sú povinní ísť ani občania SR, ktorí žijú na území susedného štátu do 100 kilometrov od otvoreného hraničného priechodu. Rovnako však budú potrebovať negatívny test.

„Podmienky pre pendlerov, ktorí majú trvalý alebo prechodný pobyt na území Slovenska a pracujú na území susedného štátu, sa nemenia,“ dodala hovorkyňa ÚVZ SR Daša Račková.

Daj vedieť svojím priateľom

2 komentárov na “Mimoriadna správa! Vláda schválila rozšírenie výnimiek, týkajú sa testov, karantény či pohybu

  • Bodor píše:

    Aky je rizdiel ze byvas 100 km alebo 500 ,bud povolimm ,alebo nie to je len hra s cislami o tyzdrn povolim 150 km to je cela komisia co v

  • Margita Kurinova píše:

    Prečo ľudia bývajúci 2 km od hraníc musia mať 7 dňový test??? Kovid automat je trhací kalendár, máme absolvovane očkovanie aj napr.ľudia nad 65 rokov výnimka neplatí,ale zvieratá už tam dali .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*