Mimoriadna správa! Vláda uvoľní opatrenia pre zaočkovaných, kedy a kde sa po novom dostanú?

22. December 2021

Január bude v znamení otvárania. Vakcína bude znamenať vstupenku do mnohých prevádzok. Zaočkovaní budú pociťovať naďalej lockdown.

Vláda sa dnes dohodla na mimoriadne dôležitých témach. Už na začiatku januára uvoľní opatrenia pre zaočkovaných a prekonaných. Tretieho januára sa má uvoľnenia dočkať gastro sektor. Do reštaurácií či podobných prevádzok sa ale nedostanú všetci. Budú fungovať v režime OP a obsadené by mali byť maximálne do polovice.

Od 9. januára má prísť k ďalšiemu zásadnému uvoľneniu opatrení. Opäť sa však nebude vzťahovať na ľudí bez vakcíny. V režime OP sa otvoria aj iné prevádzky a služby, ktoré sú momentálne kvôli lockdownu zatvorené. Nezaočkovaní Slováci však budú musieť aj po tomto dátume strpieť prísne opatrenia a zákazy vychádzania len s málo výnimkami.

9. januára sa spolu s otváraním prevádzok majú vrátiť do školských lavíc aj žiaci.

Štyria obvinení z policajnej akcie Agentúra pôjdu na slobodu, sudkyňa nevyhovela návrhu prokurátora

22.1.2022 (Webnoviny.sk) - Sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súd...

Plnú podporu v uvoľnení opatrení pre zaočkovaných a prekonaných má minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský aj od premiéra Eduarda Hegera. Dnešné rozhodnutia sú podľa neho správne. “Musíme hľadať rovnováhu medzi otváraním a zároveň ochranou verejného zdravia,“ dodal Eduard Heger.  Nezaočkovaní sa do plánov uvoľnenia nedostali. Vstupenkou je totiž vakcína. “Ľudia musia rozhodnúť, aký silný bude omikron a čo to spraví s nemocnicami,“ povedal premiér na margo toho, že práve vakcína je hlavná zbraň proti novej mutácii.

Daj vedieť svojím priateľom

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*