Ministerstvo spravodlivosti má viacero rozbehnutých projektov, Gál chce pracovať až do posledného dňa

13. júla 2019

13.7.2019 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo spravodlivosti SR má viacero rozbehnutých projektov, s niektorými finišuje, iné musia počkať na nástupcu šéfa rezortu Gábora Gála (Most-Híd).

Uviedol to minister v rozhovore pre agentúru SITA s tým, že sám chce pracovať až do posledného dňa funkčného obdobia súčasnej koalície.

Ministerstvo bude sídliť v nových priestoroch

Podľa neho ministerstvo pracuje na viacerých projektoch čisto v odbornej rovine, bez politického pozadia a aj preto by napokon mohli byť úspešné.

Gál spomenul napríklad zmeny v Občianskom zákonníku, Obchodný register či iné témy, na ktorých sa pracuje. Rezort ešte pred voľbami v roku 2020 čaká sťahovanie do nových priestorov.

Čaputová reaguje na kauzu Gorila, avizuje stretnutie so Sakovou, Lučanským a vedením prokuratúry

16.10.2019 (Webnoviny.sk) - Kauza Gorila, ktorej nahrávka v stredu bola zverejnená, je synonymom politickej korupcie celej jednej politickej generácie o čom svedčí fakt, ...

Ministerstvo bude sídliť v areáli Výskumného ústavu zváračského na Račianskej ulici. V súčasnosti má priestory na Župnom námestí, kde zdieľa jednu budovu s Najvyšším súdom SR.

Tisíce pripomienok k Obchodnému registru

Ja som optimista. Chceli by sme dotiahnuť ešte Obchodný register a máme rozrobených viacero projektov. Plány ešte určite sú a chcem pracovať do posledného dňa. Máme tiež niektoré projekty, ktoré budú pokračovať aj napriek výmene politickej garnitúry. Ide predovšetkým o odborné témy, na ktorých pracujú pracovné skupiny, ako napríklad rekodifikácia Občianskeho zákonníka a podobne. Potom už bude na mojom zástupcovi, ako bude v týchto prípadoch pokračovať,“ povedal Gál na otázku, či ešte stihne pred koncom volebného obdobia jeho rezort niečo urobiť.

Rezort spravodlivosti v prípade spomínaného Obchodného zákonníka a jeho čiastočných zmien riešil tisíce pripomienok. Pracovná skupina pod vedením rektora Univerzity Komenského v Bratislave Mareka Števčeka pracuje na ich odstránení.

Rezort sa v prípade zmien vybral zmierlivejšou cestou, keď citlivé témy, ako sú napríklad rodinné či dedičské právo, otvárať nejde. Ministerstvo si od zmien sľubuje najmä sprehľadnenie právnych predpisov.

Viac k témam: minister spravodlivosti SR, Ministerstvo spravodlivosti SR, obchodný register
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo spravodlivosti má viacero rozbehnutých projektov, Gál chce pracovať až do posledného dňa © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*