Ministerstvo vnútra investuje do mobilnej komunikácie vyše dva milióny eur, chce mať dobrý signál na hraniciach

19. septembra 2021

19.9.2021 (Webnoviny.sk) – Zabezpečenie internej mobilnej komunikácie pre svoje zložky vyjde ministerstvo vnútra na 2 580 863 eur. Vyplýva to z rámcovej dohody so spoločnosťou Orange Slovensko a.s., ktorú rezort zverejnil na Centrálnom registri zmlúv.

Signál na hraničných priechodoch

„Predmetom zákazky je zriadenie a poskytovanie komplexnej, bezpečnej, efektívnej a ekonomicky výhodnej elektronickej komunikačnej služby (hlasové volania, SMS, MMS, internetové pripojenie v mobilných komunikačných zariadeniach) prostredníctvom jednotnej virtuálnej privátnej siete (VPS) pre účastníkov Ministerstva vnútra SR,“ uviedol v tejto súvislosti rezort.

Jednou zo stanovených podmienok ministerstva vnútra pri vyhlasovaní verejného obstarávania bolo, aby dostatočný signál pokrytia potrebný pre komunikáciu bol zabezpečený aj na hraničných priechodoch.

Šifrovanie hovoru

Ďalšou z podmienok bolo, aby na vybraných SIM kartách rezortu bolo umožnené šifrovanie hovoru. „Dátové fondy VPS nesmú opustiť územie SR,“ zdôraznilo ministerstvo.

Plasty sú čoraz viac out. Pri pive od Prazdroja čoskoro zmiznú úplne

28.10.2021 (Webnoviny.sk) - Plasty sú dnes suverénne najviac používaným obalovým materiálom na svete. O čo viac však uľahčujú život ľuďom, o to viac je ich stúpaj...

Operátor by mal rezortu predmetné služby poskytovať po dobu 48 mesiacov, prípadne do vyčerpania finančného limitu.

Viac k témam: interná komunikácia, komunikácia, mobil, verejné obstarávanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo vnútra investuje do mobilnej komunikácie vyše dva milióny eur, chce mať dobrý signál na hraniciach © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*