Ministerstvo zdravotníctva zakáže predaj respirátorov, pri šírení vírusu sú nebezpečné

28. marca 2020

Minister zdravotníctva sa na dnešnom tlačovom brífingu vyjadril o respirátoroch.

Minister zdravotníctva spolu s premiérom Slovenska dôrazne žiadajú ľudí, aby prestali s nosením respirátorov. Tie síce ochránia samotného človeka, ktorý ich má na tvári, no pre ostatných sú hrozbou.

Respirátor je mimoriadne účinný pre tých, ktorí sa chcú ochrániť pred koronavírusom. Ak ho však máte vy, ostatní sa musia mať na pozore. Respirátor síce umožní dýchať človeku cirkulujúci vzduch bez baktérií či vírusov, no von vydýchnete cez filter aj všetky kvapôčky. Ak teda ste nakazení koronavírusom, cez respirátor nakazíte aj ostatných.

Preto naša vláda pravdepodobne zakáže ich predaj širokej verejnosti a budú dostupné len pre tých, ktorí sú v priamom ohrození vírusom. Minister zdravotníctva vyzval ľudí, aby svoje nepoužité respirátory radšej darovali napríklad nemocniciam. Ako sám uviedol, na nikoho sa nikto nehnevá, ak ich doteraz nosili. Túto informáciu ale považovali za nutné upresniť.

Mimovládka vyzýva poslancov, aby vypustili sporné body z novely zákona o voľbe šéfa prokuratúry

3.6.2020 (Webnoviny.sk) - Nadácia Zastavme korupciu (NZK) vyzýva poslancov Národnej rady SR (NR SR), aby z novely zákona o voľbe šé...

Daj vedieť svojím priateľom

Jeden komentár na “Ministerstvo zdravotníctva zakáže predaj respirátorov, pri šírení vírusu sú nebezpečné

  • Milan Kozlok St. píše:

    Mám otázku, že prečo nemôžem používa respirátor ffp3 na,, verejnosti , keď je nosenie rúškok je dobrovoľné. Z toho vyplýva, že ak okoloidúci nemá žiadnu ochranu, teda, ma ohrozuje tak ja by som mal právo nosiť respirátor. To znamená, že ak okoliu nezáleží na mojej ochrane, tak mne by tiež nemalo záležať na ochrane ostatných, ale na ochrane vlastného zdraví. Či.?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*