Mnoho členov Medzinárodného olympijského výboru chce na jeho čele naďalej Bacha. Zmenia pre neho olympijskú chartu?

15. októbra 2023

15.10.2023 (SITA.sk) – Viacerí delegáti Medzinárodného olympijského výboru (MOV) vyzvali na zasadnutí v indickom Bombaji k tomu, aby súčasný prezident organizácie Thomas Bach mohol zostať na čele MOV aj po roku 2025, keď mu skončí súčasný mandát.

Podľa mnohých by 69-ročný rodák z nemeckého Würzburgu mal naďalej viesť MOV. „Musíme sa ďalej spoliehať na líderstvo, ktoré ste ukázali,“ vyhlásil člen MOV Luis Mejia Oviedo z Dominikánskej republiky.

Hoci Bach nikdy verejne nežiadal o predĺženie mandátu, v medzinárodných športových kruhoch sa o tejto možnosti šuškalo už od roku 2021.

„Nemôžem poprieť, že to nezasiahlo moje srdce,“ povedal Bach, no pripomenul, že obmedzenie funkčného obdobia MOV je zakotvené v knihe pravidiel a princípov MOV.

Predĺženie mandátu by si vyžadovalo zmeny v olympijskej charte. „Som veľmi lojálny k olympijskej charte,“ povedal nemecký právnik. „Byť spoluautorom tejto olympijskej charty ma vedie k ešte väčšej lojálnosti.“

Viac k témam: Prezident Medzinárodného olympijského výboru
Zdroj: SITA.sk – Mnoho členov Medzinárodného olympijského výboru chce na jeho čele naďalej Bacha. Zmenia pre neho olympijskú chartu? © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*