Moratórium na publikovanie výsledkov predvolebných prieskumov by sa mohlo predĺžiť na 50 dní

13. októbra 2019

13.10.2019 (Webnoviny.sk) – Moratórium na publikovanie výsledkov prieskumov verejnej mienky by sa mohlo predĺžiť na 50 dní pred voľbami. Pozmeňovací návrh k novele zákona o podmienkach výkonu volebného práva predložili koaliční poslanci.

Výbor NR SR pre verejnú správu a regionálny rozvoj ho na dnešnom rokovaní schválil. Parlament sa bude návrhom zaoberať na najbližšej schôdzi, ktorá sa začne v utorok 15. októbra. O tom, že by sa malo moratórium predĺžiť, hovoril ako prvý predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko. Zdôvodnil to tým, že prieskumy sa na Slovensku kupujú.

Proti predĺženiu moratória je Sociologický ústav Slovenskej akadémie vied či Inštitút verejných otázok. Sociologický ústav tvrdí, že návrhy na predĺženie moratória na zverejňovanie prieskumov preferencií politických strán pred voľbami sú v rozpore s princípmi slobody slova, zvýhodňujú politické strany na úkor verejnosti a môžu povzbudiť sledovanosť manipulatívnych zdrojov informácií.

Viac k témam: moratórium, Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020, Výbor NR SR pre verejnú správu a regionálny rozvoj
Zdroj: Webnoviny.sk – Moratórium na publikovanie výsledkov predvolebných prieskumov by sa mohlo predĺžiť na 50 dní © SITA Všetky práva vyhradené.

Trnava odpustí nájomné zatvoreným prevádzkam a lekárom, zmení sa aj platba za daň z nehnuteľností

5.4.2020 (Webnoviny.sk) - Mesto Trnava odpustí nájomné vo svojich priestoroch pre podnikateľov, ktorí majú svoje prevádzky povinne zatvorené. Opatrenie platí zatiaľ za ma...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*