Na juhu Mexika uviazli tisíce migrantov, v mestách by mohli zostať aj niekoľko mesiacov

16. apríla 2019

MEXIKO 16. apríla (WebNoviny.sk) – Mexická Národná komisia pre ľudské práva vyzvala vládu, aby sa postarala o viac ako 8800 migrantov na juhu krajiny. V oficiálnom stanovisku menovala päť skupín utečencov pohybujúcich sa v rôznych mestách v štáte Chiapas.

Mnohí z nich uviazli v oblasti na niekoľko týždňov, ďalší nedávno prišli z Guatemaly. Komisia upozornila, že migranti nedostali informácie o možnosti požiadať o humanitárne víza alebo povolenie na tranzit a nemajú dostatočnú lekársku starostlivosť.

Zhruba 3200 migrantom v meste Mapastepec úrady povedali, že na potrebné dokumenty budú musieť čakať ďalších šesť mesiacov. Oznámenie v sobotu spustilo protest, počas ktorého musela zasahovať aj polícia. Národný migračný úrad odtiaľ z bezpečnostných dôvodov stiahol svojich pracovníkov.

V stredisku s kapacitou 960 osôb v meste Tapachula je ubytovaných približne dvetisíc migrantov. Z mesta pritom v pondelok odišlo ďalších asi dvetisíc utečencov, ktorí mieria do mesta Huixtla. Približne 1600 migrantov sa zdržuje v pohraničnom meste Hidalgo. Prišli tam z Guatemaly.

Zomrel najstarší človek v Európe, Giuseppina Robucci sa dožila 116 rokov a 90 dní

MILÁNO 18. júna (WebNoviny.sk) - Vo veku 116 rokov zomrela Talianka, ktorá bola najstarším človekom v Európe a druhým najstarším na svete.Posledná Európanka naro...

Viac k témam: migranti
Zdroj: Webnoviny.sk – Na juhu Mexika uviazli tisíce migrantov, v mestách by mohli zostať aj niekoľko mesiacov © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*