NAKA vzniesla obvinenie voči dvom Talianom, boli predstaviteľmi Slovenských elektrární

16. apríla 2019

BRATISLAVA 16. apríla (WebNoviny.sk) – Vyšetrovateľ špecializovaného tímu národnej jednotky finančnej polície Národnej kriminálnej agentúry vzniesol obvinenie voči dvom občanom Talianska, konkrétne P. R. a N. C. za spáchanie obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku.

Miliónová škoda

Ako ďalej polícia informuje na sociálnej sieti, v čase spáchania skutku išlo o čelných predstaviteľov spoločnosti Slovenské elektrárne, a. s.

Súčasne v Bratislave zadržali jedného z obvinených, s ktorým budú vykonané procesné úkony a bude skúmané naplnenie dôvodov väzby. Konaním obvinených súvisiacim s hospodárením s majetkom Slovenských elektrární, a. s., vznikla škoda vo výške viac ako 22 miliónov eur,“ informuje polícia.

Prípad sa týka dostavby v Mochovciach

Špecializovaný tím v rámci prípadu Elektro podľa polície aj naďalej pracuje a vykonáva potrebné úkony na preverenie podozrení týkajúcich sa dostavby 3. a 4. bloku jadrovej elektrárne Mochovce. „Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie momentálne nie je možné poskytnúť žiadne bližšie informácie,“ dodala polícia.

Prekvapením pre Danka je Šeliga, „ktorý sa tváril ako aktivista“, nie Kiskova strana

BRATISLAVA 17. júna (WebNoviny.sk) - Politická strana Andreja Kisku nie je pre predsedu NR SR Andreja Danka žiadnym prekvapením."Prekvapením je len Juraj Še...

Polícia už v pondelok informovala, že po prílete z Milána priamo na letisku v Bratislave zadržali talianskeho občana.

Viac k témam: Atómová elektráreň Mochovce, NAKA Národná kriminálna agentúra, Národná kriminálna agentúra (NAKA), Slovenské elektrárne
Zdroj: Webnoviny.sk – NAKA vzniesla obvinenie voči dvom Talianom, boli predstaviteľmi Slovenských elektrární © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*