Na Slovensko mieria rúška či testy, veľkú časť nám „ukradol“ nemecký priekupník

15. marca 2020

Ešte vo štvrtok Pellegrini tvrdil, že Slovensko bude mať milióny rúšok, ktoré bude potom rozdeľovať na úrady a zdravotnícke zariadenia. Všetko je však inak.

Cez víkend už premiér vyzýva firmy, aby sa o svojich zamestnancov postarali samé. „Akoby si všetci mysleli, že ochranné rúška dostanú od vlády, tak ich chcem vyviesť tohto omylu,“ povedal Pellegrini. V nedeľu tvrdil, že na Slovensko malo doraziť viac ako milión rúšok. Všetko sa však pokazilo. „Už sme pripravovali hotovosť 1,2 milióna eur v kufri, aby sme sadli do vládneho špeciálu a jednoducho po ne išli. Prišiel tam priekupník z Nemecka, ktorý to celé preplatil a kúpil,“ povedal Pellegrini.

Predseda Správy Štátnych hmotných rezerv Kajetán Kičura oznámil, že tento týždeň by na Slovensku malo pribudnúť 30 miliónov chirurgických rúšok. NA vládnej úrovni s tým Slovensku pomôže Čína. Rúška by mali stačiť pre celé Slovensko, nielen pre orgány krízového riadenia. Naskladňovať sa začnú počas nasledujúceho týždňa. „Musíme veriť, že sa zmluvy naplnia,“ povedal Kičura. Ľudia sa k ochranným pomôckam dostanú cez okresné úrady.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*