Na úteku sú milióny Venezuelčanov, ich počet môže v budúcom roku opäť stúpnuť

13. novembra 2019

13.11.2019 (Webnoviny.sk) – Na úteku sa v súčasnosti nachádza viac než 4,6 milióna Venezuelčanov. Informoval o tom v utorok Úrad vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR). Podľa jeho údajov sa však vynárajú obavy, že počet utečencov z tejto krízovej krajiny do roku 2020 stúpne až na 6,5 milióna.

UNHCR v správe hovorí o „najväčšom utečeneckom a migračnom pohybe v novodobej histórii Južnej Ameriky“. Asi zo žiadneho regiónu na svete neutieklo toľko ľudí ako práve z tohto.

Časť ľudí opustila podľa UNHCR krajinu už po zvolení prezidenta Nicolása Madura v apríli 2013. Väčšina však ušla až po roku 2014. Vtedy sa začali masové protesty proti Madurovi. Kritici vytýkajú ľavicovému lídrovi podkopávanie demokracie a právneho štátu, ako aj mučenie politických oponentov.

Zdroj: Webnoviny.sk – Na úteku sú milióny Venezuelčanov, ich počet môže v budúcom roku opäť stúpnuť © SITA Všetky práva vyhradené.

Chlapca na kolobežke zrazilo auto, prechádzal cez priechod pre chodcov (foto)

1.7.2020 (Webnoviny.sk) - O šťastí v nešťastí môže hovoriť 12-ročný kolobežkár, ktorého v Poprade zrazilo auto. Nehoda sa stala na Uherovej ulici.Ako informoval...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*