Naživo: Opozícia sa opäť pokúsi odvolať Danka, v parlamente bude mimoriadna schôdza

30. januára 2019

BRATISLAVA 30. januára (WebNoviny.sk) – V parlamente sa o 11.30 začína mimoriadna schôdza, ktorú minulý týždeň iniciovala opozícia a jej cieľom je odvolať z funkcie predsedu Národnej rady SR Andreja Danka.

Opozícia sa už šéfa parlamentu pre jeho rigoróznu prácu pokúšala odvolať dvakrát. Najprv 6. novembra poslanci neschválili program schôdze – na otvorenie schôdze, respektíve schválenie programu je potrebný nadpolovičný počet hlasov prítomných poslancov, a 21. novembra za jeho odvolanie hlasovalo 61 poslancov. Na odvolanie z funkcie je potrebných 76 hlasov, teda nadpolovičná väčšina zákonodarcov.

Ešte pred mimoriadnou schôdzou poslanci v stredu prerokúvajú vládne návrhy zákonov v rámci riadnej 40. schôdze, ktorá sa začala v utorok a potrvá až do 15. februára. V jej programe je 80 bodov, medzi ktorými sú desiatky návrhov zákonov, ale aj voľba sudcov Ústavného súdu SR.

Poslanci sa budú zaoberať aj návrhom Výboru NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií na odobratie mandátu poslanca parlamentu Igorovi Matovičovi.

Naživo: Schôdza Národnej rady SR

Viac k témam: Andrej Danko – rigorózna práca, Národná rada SR, predseda Národnej rady SR (NR SR), SaS Sloboda a Solidarita
Zdroj: Webnoviny.sk – Naživo: Opozícia sa opäť pokúsi odvolať Danka, v parlamente bude mimoriadna schôdza © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*