Nemecko chystá na jeseň a zimu nové protiepidemické opatrenia

3. augusta 2022

3.8.2022 (Webnoviny.sk) – Nemecká vláda oznámila, že počas jesene a zimy, keď experti očakávajú nárast prípadov ochorenia COVID-19, zostanú v platnosti základné protiepidemické opatrenia.

Povinné rúška aj negatívne testy

Od októbra do začiatku apríla bude v nemocniciach, opatrovateľských domovoch a podobných inštitúciách so zraniteľnými ľuďmi povinné nosenie rúšok a predloženie dôkazu o negatívnom teste na koronavírus.

Viac o téme: Koronavírus

Pasažieri lietadiel a cestujúci na dlhé vzdialenosti vlakom a autobusom budú musieť nosiť rúška, tak ako musia aj teraz.

Pravidelné testovanie

Komunitné zariadenia ako školy, väzenia alebo útulky pre žiadateľov o azyl môžu tiež zaviesť pravidelné testovanie, ak sa počet prípadov zvýši, uviedli v spoločnom vyhlásení spolkové ministerstvá zdravotníctva a spravodlivosti. Vláda tiež chystá jesennú vakcinačnú kampaň.

Spolkové krajiny v Nemecku si môžu zaviesť vlastné pandemické pravidlá na základe závažnosti situácie na ich území. Krajinské vlády môžu rozhodnúť o nosení rúšok v miestnej verejnej doprave, v školách pre žiakov piatych ročníkov a vyšších a na verejných podujatiach v interiéri.

Chcú aby školy zostali otvorené

Nemecko musí byť lepšie pripravené na ďalšiu koronavírusovú zimu ako počas predošlých rokov,“ skonštatoval minister zdravotníctva Karl Lauterbach. Minister spravodlivosti Marco Buschmann zas uviedol, že osobitné úsilie budú venovať tomu, aby udržali školy otvorené.

Nové opatrenia musí ešte schváliť vláda a parlament, ale očakáva sa, že ich odobria.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Opatrenia, protipandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Nemecko chystá na jeseň a zimu nové protiepidemické opatrenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*