Nemecko obnoví výcvik hraničnej polície v Saudskej Arábii, ktorý zastavil po vražde Chášakdžího

9. septembra 2019

9.9.2019 (Webnoviny.sk) – Nemecko obnoví výcvik hraničnej polície v Saudskej Arábii po tom, ako ho Berlín zastavil po minuloročnej vražde novinára Džamála Chášakdžího.

Bude pokračovať vo výcviku

Hovorca nemeckého ministerstva vnútra Stefan Ruwwe-Gloesenkamp v pondelok potvrdil správy, že vláda sa v zásade rozhodla pokračovať vo výcviku. Nateraz však nerozhodla, kedy by sa tak malo stať.

Bezpečné hranice na Blízkom východe sú podľa hovorcu v záujme zahraničnej politiky Nemecka a sú dôležitým predpokladom efektívneho boja proti terorizmu.

Zabitie novinára Chášakdžího

Výcvik sa zameriava na odhaľovanie falošných dokumentov, analyzovanie hraničných kontrol a manažment kvality. Podľa hovorcu nemeckého ministerstva zahraničných vecí Rainera Breula zahŕňa tiež komunikovanie „zásad právneho štátu a ľudských práv„.

Kancelárka Merkelová navštívi Prahu, dostala pozvánku od premiéra Babiša

22.2.2020 (Webnoviny.sk) - Nemecká kancelárka Angela Merkelová navštívi v máji Českú republiku. "V rámci českého predsedníc...

Nezávislá správa vypracovaná pre Organizáciu Spojených národov (OSN) dospela k záveru, že Saudská Arábia je zodpovedná za zabitie Chášakdžího na jej konzuláte v tureckom Istanbule. Incident sa stal v októbri minulého roka.

Viac k témam: Nemecko, vražda novinára, výcvik
Zdroj: Webnoviny.sk – Nemecko obnoví výcvik hraničnej polície v Saudskej Arábii, ktorý zastavil po vražde Chášakdžího © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*