Nitrania chcú v meste zakázať herne aj kasína, petíciu podpísal aj primátor Hattas a poslanci

14. marca 2019

NITRA 14. marca (WebNoviny.sk) – V Nitre sa vo štvrtok začalo zbieranie podpisov pod petíciu Zastavme hazard. Ako prví petíciu podpísali primátor Marek Hattas, viceprimátori Michaela Hefková a Daniel Balko a viacerí mestskí poslanci.

Obrovský sociálny problém

Petičný výbor zložený z občanov Nitry priniesol petičné hárky na mestský úrad, kde sa vo štvrtok koná zasadnutie mestského zastupiteľstva.

Podpísali sme petíciu proti hazardu v našom meste ako prví, pretože podporujeme túto iniciatívu a myslíme si, že tento neduh by v našej spoločnosti nemal byť. Máme tu množstvo herní, je to obrovský sociálny problém, rodiny majú problémy a zaberá nám to miesto v našom meste,“ povedal primátor Marek Hattas.

Chcú zakázať herne a kasína

Petičný výbor chce vyzbierať 25 000 podpisov a dosiahnuť, aby mesto zakázalo na svojom území herne a kasína. Samospráva tak môže spraviť na základe petície, ktorú podpíše aspoň 30 percent voličov v trvalým pobytom v Nitre.

Peniaze od USA nie sú pomoc, tvrdí Paška. Podľa Osuského je to jediná krajina, ktorá do nás investuje

BRATISLAVA 24. marca (WebNoviny.sk) – Bezpečnosť Slovenska v súvislosti s pomocou Spojených štátov amerických pri modernizácii vojenských letísk boli hlavnou témou diskus...

Keď bude vyzbieraný dostatočný počet podpisov, tak petičný výbor určite príde za nami, na najbližšom možnom mestskom zastupiteľstve to prerokujeme a dúfam, že prijmeme všeobecne-záväzné nariadenie, ktorým zakážeme tvrdý hazard v našom meste,“ hovorí Hattas.

Zbierať hlasy budú dobrovoľníci počas druhého kola prezidentských volieb 30. marca na verejných priestranstvách pred volebnými miestnosťami.

V súčasnosti sa petičný výbor snaží získať dostatočný počet dobrovoľníkov, potrebuje ich okolo 300. Prihlásiť sa môže ktokoľvek, kto dosiahol vek 16 rokov, a to prostredníctvom formulára na stránke nitra.zastavmehazard.sk .

Najviac automatov na počet obyvateľov

Sme radi, že vedenie mesta prezentovalo rovnaký názor, že treba hazard zakázať, pretože tieto prevádzky predstavujú v meste akúsi čiernu dieru. Veríme, že keď spravíme úspešnú petíciu, tak oni takisto spravia, čo treba,“ vyjadril sa člen petičného výboru Matúš Libant.

Počet hracích automatov na počet obyvateľov je v Nitre najvyšší spomedzi všetkých krajských miest, prízvukoval jeden z organizátorov petície Martin Čepček.

Momentálne je tu 44 herní a dve kasína. Za posledné dva roky ich počet síce klesol, no počet herných prístrojov, ktoré sú v nich, vzrástol. V súčasnosti ich je 820.

My sme petíciu robili aj v roku 2016, vyzbierali sme 18 000 podpisov, momentálne potrebujeme 25 000 podpisov. Od poslednej petície pribudlo v meste Nitra 177 automatov,“ poukázal Čepček.

Viac k témam: hazard, kasíno, petícia
Zdroj: Webnoviny.sk – Nitrania chcú v meste zakázať herne aj kasína, petíciu podpísal aj primátor Hattas a poslanci © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

sitelement

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*