Novú väznicu v Rimavskej Sobote chcú postaviť štyri spoločnosti

12. októbra 2019

12.10.2019 (Webnoviny.sk) – Novú väznicu v Rimavskej Sobote chcú postaviť štyri spoločnosti. Vyplýva to z informácií, ktoré agentúre SITA poskytol tlačový odbor Zboru väzenskej a justičnej stráže.

V súčasnosti s firmami, ktoré sa prihlásili do výberového konania, vedie ZVJS rokovania, pričom zatiaľ nie je avizované meškanie celého projektu.

Projekt pokračuje bez meškania

S výstavbou sa má začať v druhom polroku budúceho roka a s plnou prevádzkou sa počíta až o dva roky neskôr.

„Projekt výstavby väzenského zariadenia Rimavská Sobota – Sabová je v štádiu prebiehajúceho verejného obstarávania koncesie. Po ukončení vyhodnotenia podmienok účasti sa uskutočňujú rokovania v rámci súťažného dialógu so štyrmi záujemcami,“ informoval zbor.

Irán vraj pozná príčinu požiaru nad jadrovým zariadením, no z bezpečnostných dôvodov ju neprezradí

3.7.2020 (Webnoviny.sk) - Teherán tvrdí, že pozná príčinu výbuchu a následného požiaru budovy nad iránskym podzemným jadrovým zariadením Natanz, no z "bezpečnostných ...

ZVJS tiež avizuje, že zatiaľ pokračuje projekt podľa plánu bez meškania. „V nadväznosti na predpokladaný harmonogram prebiehajúceho súťažného dialógu je dodržanie avizovaných termínov a začiatok výstavby väznice v druhej polovici roka 2020 reálne,“ dodáva ZVJS.

Kapacita 832 miest pre mužov

Nová väznica v Rimavskej Sobote, časť Sabová, by mala mať podľa pôvodného plánu kapacitu 832 miest pre výkon trestu odňatia slobody mužov, a to v minimálnom, strednom aj maximálnom stupni stráženia, vrátane odsúdených na doživotie.

V areáli novej väznice bude okrem priestorov pre odsúdených aj bytový komplex pre príslušníkov Zboru väzenskej a justičnej stráže.

Projekt novej väznice uskutoční rezort spravodlivosti aj s účasťou súkromného a verejného sektora cez PPP projekt. O potrebe výstavby novej väznice sa na Slovensku diskutuje niekoľko desaťročí. Na projekte začalo pracovať ministerstvo spravodlivosti ešte za pôsobenia exministerky Lucie Žitňanskej.

Viac k témam: PPP projekt, väznica
Zdroj: Webnoviny.sk – Novú väznicu v Rimavskej Sobote chcú postaviť štyri spoločnosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*