O kreslo šéfa konzervatívcov sa uchádza už len šesť kandidátov, Matt Hancock zo súboja odstúpil

14. júna 2019

LONDÝN 14. júna (WebNoviny.sk) – O kreslo šéfa britských konzervatívcov sa uchádza už len šesť kandidátov. Minister zdravotníctva Matt Hancock po prvom kole hlasovania priznal, že nemá potrebnú podporu na to, aby v súboji uspel. V prvom kole získal iba 20 hlasov od celkovo 313 konzervatívnych poslancov.

Víťazom hlasovania sa stal bývalý minister zahraničných vecí a exstarosta Londýna Boris Johnson so 114 hlasmi.

Na druhom mieste skončil šéf britskej diplomacie Jeremy Hunt so 43 hlasmi a tretiu priečku obsadil minister životného prostredia Michael Gove s 37 hlasmi. Koho Hancock v ďalších kolách podporí, nepovedal.

Ďalšie kolá hlasovaní sa uskutočnia budúci týždeň. Najúspešnejší dvaja kandidáti sa dostanú do boja o hlasy širšej základne strany. Víťaz, ktorý obsadí aj premiérsky post, by mal byť oficiálne známy koncom júla.

Kmotríka ml. sklamal záujem o zápas s Michalovcami, klub potrebuje ešte väčšiu podporu slovanistov

4.7.2020 (Webnoviny.sk) - Na sobotňajší duel najvyššej slovenskej futbalovej súťaže medzi majstrovským Slovanom Bratislava a Zemplínom Michalovce sa predalo približne 230...

Viac k témam: Konzervatívna strana
Zdroj: Webnoviny.sk – O kreslo šéfa konzervatívcov sa uchádza už len šesť kandidátov, Matt Hancock zo súboja odstúpil © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*