Obvinení z vraždy exprimátora Hurbanova sa postavili pred sudcu, rozhodne o vzatí do väzby

26. januára 2019

BANSKÁ BYSTRICA 26. januára (WebNoviny.sk) – Policajná eskorta v sobotu krátko po 12:00 priviezla na pracovisko Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici dvoch obvinených v kauze vraždy exprimátora Hurbanova Lászlóa Basternáka.

Sudca pre prípravné konanie bude rozhodovať o návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry na vzatie do väzby Romana O. a Vladimíra M. Obvinili ich z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy formou účastníctva.

Dôvodom na väzbu je obava z možného ovplyvňovania svedkov a marenia vyšetrovania iným spôsobom. V prípade je obvinená aj Alena Zs., stíhaná väzobne ako údajná objednávateľka vraždy novinára Jána Kuciaka. Pre štvrtého obvineného v tejto veci Ladislava V. prokurátor návrh na väzbu nepodal.

Exprimátora Hurbanova a regionálneho politika Strany maďarskej koalície (dnes Strana maďarskej komunity, pozn. SITA) Basternáka zavraždili 9. júla 2010 vo večerných hodinách pred jeho domom. Za úkladnú vraždu odsúdili Štefana Kaluza na 25 rokov. Polícia pracovala s verziou, že vraždu si niekto objednal. Kaluz však objednávateľa neprezradil.

Viac k témam: súdy, vražda exprimátora Hurbanova Lászlóa Basternáka
Zdroj: Webnoviny.sk – Obvinení z vraždy exprimátora Hurbanova sa postavili pred sudcu, rozhodne o vzatí do väzby © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*