Obvinený Kvietik je vo väzbe len na základe výpovede kajúcnika, podľa obhajcu je protiprávne zadržaný

26. júla 2021

26.7.2021 (Webnoviny.sk) – Obvinený finančník Martin Kvietik je opakovane protiprávne zadržaný, obvinený a väznený za údajnú korupčnú trestnú činnosť na Slovenskom pozemkovom fonde na základe neoverenej výpovede tzv. kajúcnika.

Túto výpoveď v priebehu trestného konania v konkrétnych súvislostiach žiaden z vykonaných dôkazov nepotvrdzuje a podstatnú väčšinu priamo vyvracia. Uvádza sa to v stanovisku advokáta obvineného Dušana Ivana.

Súdy podporujú nezákonný stav

Navyše, orgány činné v trestnom konaní podľa obhajcu tzv. kajúcnikovi nezákonne poskytli benefit dočasným odložením obvinenia, čo samo osebe vyvoláva nezákonnosť a nedôvodnosť trestného stíhania Martina Kvietika.

„Špecializovaný trestný súd i Najvyšší súd SR argumenty obhajoby týkajúce sa nielen tohto nezákonného benefitu, ale aj iných podstatných súvislostí trestného konania pri svojom rozhodovaní o väzbe Martina Kvietika úplne ignorovali a nijako sa s nimi nevysporiadali. Týmto, žiaľ, doposiaľ podporujú neústavný a nezákonný stav, čo je v právnom štáte neprípustné. Martin Kvietik využije v ďalšom konaní na obranu svojich opätovne nespravodlivo poškodzovaných práv všetky dovolené aj mimoriadne právne prostriedky,“ uviedol advokát.

Sme rodina bude mať o piatich poslancov viac, podľa Kollára sa treba dohodnúť na prerozdelení postov vo vláde

19.9.2021 (Webnoviny.sk) - V krátkom čase bude mať hnutie Sme rodina 22 členov poslaneckého klubu. Pre...

Ďalší obvinení

Najvyšší súd SR zamietol v júni sťažnosti Martina Kvietika, Adriany Šklíbovej, Gabriely Bartošovej, Pavla Roháľa, Romana K., Attilu H. a Margity Š. proti rozhodnutiu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), ktorý ich 22. mája vzal do väzby. V prípade Martina Kvietika zároveň súd čiastočne vyhovel sťažnosti prokurátora a vzal ho do väzby aj pre obavu z pokračovania v trestnej činnosti.

Obvinených v kauzách Feudál a Latifundista vzal ŠTS v Pezinku do väzby 22. mája pre hrozbu ovplyvňovania svedkov. Sú medzi nimi finančník Martin Kvietik, bývalá riaditeľka SPF Gabriela Bartošová a jej predchodkyňa Adriana Šklíbová. Polícia obvinených stíha pre trestné činy založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, prijímania úplatku, podplácania a zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Viac k témam: korupcia, obvinenie, väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Obvinený Kvietik je vo väzbe len na základe výpovede kajúcnika, podľa obhajcu je protiprávne zadržaný © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*