Obvinený z úkladnej vraždy v obci Lednické Rovne ide do väzby, rozhodol súd

22. novembra 2020

22.11.2020 (Webnoviny.sk) – V prípade Lukáša K., ktorý je obvinený z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy, rozhodol sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) o vzatí do väzby.

Informovala o tom hovorkyňa ŠTS v Pezinku Katarína Kudjáková. Vysvetlila, že dôvodmi väzby sú obava z možného úteku, z ovplyvňovania svedkov a z pokračovania v trestnej činnosti. Podotkla, že rozhodnutie je právoplatné a prokurátor ani obvinený proti nemu nepodali sťažnosť.

Na čine sa malo podieľať aj maloleté dieťa

O plánovaní dvojnásobnej vraždy v obci Lednické Rovne v okrese Púchov v sobotu 21. novembra informovala Polícia vo svojom profile na sociálnej sieti. Priblížila, že na čine sa malo podieľať aj maloleté dieťa.

„Vyšetrovaním sme zistili, že obvinený mal vraždu spolu s jednou z maloletých vopred naplánovať. Motívom mala byť pomsta za zlé správanie sa k deťom. Plán bol taký, že k usmrteniu dôjde v spánku, čo sa aj stalo. Na zakrytie činu mali podpáliť dom. Deti mali byť vyvedené mimo objekt, aby zhoreli len telá a zničili sa dôkazy o vražde. S požiarom mu jedna z maloletých mala pomáhať, na jeho podpálenie mala po dome rozliať látku, ktorá mala podporiť horenie,“ ozrejmila polícia.

Babiš chce pred Vianocami dopriať Čechom antigénové testovanie, aby mohli uvoľniť obmedzenia

24.11.2020 (Webnoviny.sk) - Český premiér Andrej Babiš chce, aby sa ľudia mohli pred Vianocami zadarmo otes...

Žena s mužom mali bodné a rezné rany

Po uhasení požiaru domu v obci Lednické Rovne, ktorý sa stal vo štvrtok 19. novembra, našli mŕtvu ženu a muža s viacerými bodnými a reznými ranami.

Ďalšie tri osoby, z toho dve maloleté, utrpeli zranenia rôzneho rozsahu.

Viac k témam: požiar, úkladná vražda, väzenie, vrah
Zdroj: Webnoviny.sk – Obvinený z úkladnej vraždy v obci Lednické Rovne ide do väzby, rozhodol súd © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*