Opakuje sa lockdown? Neočkovaní sa dostanú len do špecializovaných obchodov, kde musia počítať so zákazom vstupu?

14. októbra 2021

Mnohým nezaočkovaným sa obchody na Slovensku zatvárajú. Zákaz vstupu pre nich platí aj na hromadné podujatia, problémy ich čakajú aj pri lyžovačkách či na plavárňach.

Od budúceho pondelka v minimálne piatich okresoch začnú platiť mimoriadne prísne opatrenia. Najhoršie na tom budú nezaočkovaní. Aj keď regionálni hygienici doteraz nechceli tieto nariadenia na Slovensku využiť, situácia sa zmenila. Kompetentní začínajú zaraďovať jednotlivé časti Slovenska do čiernej farby. Istotu prísnych opatrení už majú Stará Ľubovňa, Čadca, Svidník, Bardejov a Kysucké Nové Mesto. Blízko sú aj veľké mestá a ich okolité obce ako Košice či Žilina. Najprísnejšie opatrenia môžu očakávať aj na Liptove či iných častiach severu Slovenska.

Poriadne ťažký život čaká najmä nezaočkovaých. Jedným z prísnych nariadení je pre nich zatvorenie obchodov. Dostanú sa tak len do esenciálnych, čiže životu úplne nevyhnutných. To platí aj o ostatných službách. Pre nezaočkovaných sa tak opakujú v tomto smere opatrenia z lockdownu počas druhej vlny. Pre bežný vstup do iných obchodov sa budú musieť testovať.

Okrem zákazov, ktoré postihnú od budúceho týždňa očkovaných, sa musia vyrovnať aj s opatreniami navyše. Zakázaný vstup budú mať aj do lanoviek. V prípade lyžovania to teda znamená, že budú môcť využiť len otvorené vleky. Nedostanú sa ani na hromadné podujatia, dokonca im k tomu nepomôže ani negatívny test či potvrdenie o prekonaní koronavírusu. Zakázané majú dokonca aj športovať, či už amatéri alebo profesionáli (tým pomôže pri výnimkách negatívny test alebo potvrdenie o prekonaní). Užiť si nemôžu ani kultúru (galérie, knižnice, výstavné siene a pod.).

Česká polícia preveruje okolie prezidenta Zemana, prešetrujú aj možné neposkytnutie pomoci

27.10.2021 (Webnoviny.sk) - Česká polícia začala preverovať okolie hospitalizovaného prezidenta Miloša Zemana...

Ak vláda opäť uvalí na Slovákov núdzový stav, začne pre všetkých v konkrétnych okresoch platiť celodenný z´ákaz vychádzania s výnimkami, obmedzenie neesencionálneho cestovania (nevyhnutné) či zatvorenie okresov.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*