Ostrov Jáva zasiahlo zemetrasenie s magnitúdom 6,6. Riziko cunami však nevzniklo

14. January 2022

14.1.2022 (Webnoviny.sk) – Silné zemetrasenie zasiahlo v piatok časti hlavného indonézskeho ostrova Jáva. Záchvevy zeme spôsobili rozkývanie budov v hlavnom meste Jakarta, ale ihneď sa neobjavili správy o vážnych škodách alebo obetiach. Indonézsky úrad pre meteorológiu, klimatológiu a geofyziku konštatoval, že nevzniklo riziko vlny cunami.

Geologická služba Spojených štátov (USGS) uviedla, že otrasy s magnitúdom 6,6 nastali v Indickom oceáne približne 88 kilometrov juhozápadne od pobrežného mesta Labuan. Epicentrum otrasov bolo podľa USGS v hĺbke 37 kilometrov.

Indonézia, je náchylná na zemetrasenia, keďže leží v takzvanom Ohnivom kruhu tvorenom zlomovými líniami Tichého oceánu. Vlani v januári zemetrasenie s magnitúdom 6,2 v provincii Západné Sulawesi zabilo najmenej 105 ľudí a ďalších takmer 6 500 zranilo.

Viac k témam: Ostrov Jáva, Zemetrasenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Ostrov Jáva zasiahlo zemetrasenie s magnitúdom 6,6. Riziko cunami však nevzniklo © SITA Všetky práva vyhradené.

Hasičov v Trnavskom kraji zamestnali popadané stromy na cestách, jeden sa zrútil rovno na autobus

18.1.2022 (Webnoviny.sk) - V súvislosti so silným vetrom zaznamenali hasiči v Trnavskom kraji v pondelok 25 volaní na tiesňovú linku. Príslušníci Okresného riaditeľstva H...

Daj vedieť svojím priateľom

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*