Pápež František odsúdil Trumpov múr a tých, ktorí šíria strach pred cudzincami

25. januára 2019

PANAMA 25. januára (WebNoviny.sk) – Pápež František odsúdil tých, ktorí stavajú múry a šíria strach pred cudzincami. Vyjadril sa tak vo štvrtok počas Svetových dní mládeže v Paname.

Budúce generácie vyzval, aby naopak stavali mosty porozumenia a stretávania sa. František ocenil odhadom 250-tisíc mladých ľudí, ktorí mávali vlajkami vlastných štátov, za to, že sa spolu zišli, hoci hovoria rôznymi jazykmi a pochádzajú z rôznych kultúr.

Títo budovatelia múrov, ktorí rozsievajú strach, chcú rozdeliť ľudí a zaškatuľkovať ich,“ povedal František v jasnom odkaze na navrhovaný múr na hraniciach medzi USA a Mexikom. Potom sa davu spýtal, kým chcú byť oni. „Budovatelia mostov,“ odpovedal pápežovi dav.

Americký prezident Donald Trump chce na hranici s Mexikom postaviť múr, čo zdôvodňuje ochranou národnej bezpečnosti. Jeho snahy ale narazili na odpor demokratov, čo viedlo k čiastočnému zastaveniu financovania federálnych inštitúcií – shutdownu – ktorý trvá od 22. decembra.

Viac k témam: Mexiko, múr, príhovor, Spojené štáty americké
Zdroj: Webnoviny.sk – Pápež František odsúdil Trumpov múr a tých, ktorí šíria strach pred cudzincami © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*