Pápež František podpísal abdikáciu v prípade zdravotných prekážok

18. decembra 2022

18.12.2022 (Webnoviny.sk) – Pápež František v rozhovore zverejnenom v nedeľu prezradil, že krátko po zvolení za pápeža v roku 2013 napísal rezignačný list pre prípad, že by mu zdravotné problémy bránili vo výkone jeho povinností.

V rozhovore pre španielske noviny ABC František povedal, že dal nótu kardinálovi Tarcisiovi Bertonemu, ktorý bol v tom čase vatikánskym štátnym sekretárom. Pápež dodal, že predpokladá, že prelát, ktorý v súčasnosti zastáva pozíciu číslo dva vo Vatikáne, kardinál Pietro Parolin, momentálne má písomné inštrukcie.

František, ktorý v sobotu oslávil 86. narodeniny, podstúpil vlani operáciu hrubého čreva a trápili ho bolesti kolena, pre ktoré mesiace používal invalidný vozík. Na pohyb na verejnosti v ostatnom čase čoraz častejšie používa namiesto invalidného vozíka palicu.

Na otázku, čo sa stane, ak mu zdravotné ťažkosti náhle znemožnia vykonávať svoju prácu, a či by pre takéto prípady malo existovať pravidlo, František odpovedal: „V praxi už pravidlo existuje. Už som podpísal moju abdikáciu,“ prezradil František s tým, že tak urobil krátko po tom, ako ho zvolili za pápeža.

Zdroj: Webnoviny.sk – Pápež František podpísal abdikáciu v prípade zdravotných prekážok © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*