Parkoviská v Tatrách boli zaplnené autami z celého Slovenska a Česka, záchranári hovoria o ohrození

16. marca 2020

16.3.2020 (Webnoviny.sk) – Bezpečnostná operatívna jednotka (BOJ) Horskej záchrannej služby (HZS) vykonala počas víkendu v súvislosti s opatreniami a nariadením v boji proti šíreniu koronavírusu kontroly v lyžiarskych strediskách vo Vysokých Tatrách. Konštatovala pozitívny prístup a uzatvorenie samotných prevádzok, ako aj reštauračných zariadení.

Informuje o tom HZS na internetovej stránke. „Menej úspešne však dopadla kontrola správania sa jednotlivcov, ktorí vnímajú všeobecné odporúčania ako priestor na športové a rekreačné aktivity,“ upozornili horskí záchranári.

Parkoviská sú sčasti zaplnené vozidlami s evidenčnými číslami Bratislavy, Nitry, Žiliny, Banskej Bystrice, Košíc i autami z Českej republiky. „Opätovne apelujeme na všetkých návštevníkov hôr, aby sa nepohybovali v skupinách, nezdržiavali sa na miestach, kde sa koncentruje väčšie množstvo ľudí a neohrozovali tým seba ani iných. Hory nás vždy počkajú, zostaňme zodpovední a trpezliví,“ pripomína HZS.

Viac o téme: Koronavírus

Viac k témam: Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Parkoviská v Tatrách boli zaplnené autami z celého Slovenska a Česka, záchranári hovoria o ohrození © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*