Pavol neplatil výživné na dcéru Veroniku, súd ho poslal na rok do väzenia

18. júna 2019

BANSKÁ BYSTRICA 18. júna (WebNoviny.sk) – Trest jeden rok odňatia slobody nepodmienečne za neplatenie výživného na dcéru Veroniku uložil v utorok senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 46-ročného Pavla S. z Rohoviec v okrese Dunajská Streda.

Znížený trest na 12 mesiacov

Dlh voči dcére, ktorá sa medzitým už stala plnoletou, dosiahol viac ako 1 400 eur. Krajský i prvostupňový súd konal ako proti ušlému, pretože Pavol sa vyhýbal nielen plateniu výživného, ale i následnému súdnemu konaniu.

Na základe výpovedí matky i dcéry a ďalších dôkazov Okresný súd v Rimavskej Sobote uznal Pavla za vinného z prečinu zanedbania povinnej výživy a vymeral mu trest jeden a pol roka odňatia slobody nepodmienečne.

Jeho obhajkyňa sa odvolala, že trest je neprimerane prísny. Odvolací súd jej vyhovel a trest Pavlovi zmiernil z 18 mesiacov na 12.

Trump schválil dohodu s Moskvou a Damaskom, prioritou Kurdov je zastavenie tureckej invázie

17.10.2019 (Webnoviny.sk) - Americký prezident Donald Trump nemal námietky voči dohode Kurdov s Ruskom a sýrskou vládou, ktorej cieľom je ochrániť ich pred tureckou ofenz...

Hrozba ďalšieho stíhania

Zaujímavosťou prípadu je, že matka sa o dcéru i napriek „utekajúcemu otcovi“ sama dokázala postarať. Dievča absolvovalo gymnázium a dalo sa i na vysokoškolské štúdium ošetrovateľstva.

Na pojednávaní na Okresnom súde v Rimavskej Sobote dcéra vypovedala, že otec sa o ňu veľmi nezaujímal. Už ako dospelá sama požiadala o zvýšenie výživného a čaká na rozhodnutie.

V prípade, že Pavol i naďalej nebude prispievať na dcéru, hrozí mu ďalšie trestné stíhanie.

Viac k témam: dlh, Krajský súd Banská Bystrica, náhradné výživné, väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Pavol neplatil výživné na dcéru Veroniku, súd ho poslal na rok do väzenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*