Pellegrini neplánuje preverovať novinárske akreditácie, jednou z alternatív by mohlo byť rozdelenie RTVS (video)

14. novembra 2023

14.11.2023 (SITA.sk) – Rozdelenie Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) je len jedna z alternatív. Neznamená to, že k nemu aj dôjde.

Na utorkovej tlačovej besede to zdôraznil predseda Národnej rady (NR) SR Peter Pellegrini (Hlas-SD) v reakcii na novinárske otázky týkajúce sa potenciálnych plánov na rozdelenie verejnoprávneho telerozhlasu, ktoré sú obsiahnuté v programovom vyhlásení vlády.

RTVS treba pozitívne prekopať

Predseda Hlasu zdôraznil, že budú posúdené rôzne možnosti vývoja verejnoprávnej RTVS. Cieľom podľa Pellegriniho je, aby telerozhlas čo najlepšie plnil svoju verejnoprávnu úlohu.

Predseda Hlasu je tiež toho názoru, že RTVS treba po 30 rokoch „pozitívne prekopať“ tak, aby sa dokázala prispôsobiť 21. storočiu a čeliť výzvam mediálneho sveta, a zároveň bola garanciou pravdivosti informácií, boja proti dezinformáciám a podobne. Zdôraznil, že rozdelenie je len hypotéza a nemusí to nastať.

Neplánuje preverovať novinárske akreditácie

Na besede tiež oznámil, že neplánuje preverovať akreditácie novinárov do parlamentu. Reagoval tak na otázky o rozhodnutí premiéra Roberta Fica (Smer-SD), ktorý avizoval preverovanie akreditácií novinárov z Denníka N, Sme, televízie Markíza a portálu Aktuality na Úrad vlády SR.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Pellegrini zdôraznil, že on zodpovedá za budovu parlamentu a podotkol, že niekedy i chápe svojich kolegov, keďže sám zažil médiá, ktoré navštevovali jeho tlačové besedy, no nijako sa o strane nezmienili vo svojom spravodajstve.

Chápe ich frustráciu

Z tohto pohľadu celkom chápem aj ich frustráciu, že na čo sa majú rozprávať s médiom, ktoré nemá ani len za štipku ochoty povedať pravdu, ale si do toho stále prináša len svoj tendenčný pohľad, len svoje problémy,“ povedal.

Dodal, že ak to takto vyhodnotili, je to ich právo, no on zotrváva na svojom prístupe, ktorý mal k médiám i dosiaľ. To, koho si nejaká strana pustí na tlačovku je podľa predsedu Hlasu len zodpovednosťou predsedu danej strany.

Hoc sme spolu v koalícii, každý máme svoj svet, v ktorom sa hýbeme,“ zdôraznil.

Viac k témam: Akreditácia, Novinári, Predseda Národnej rady SR (NR SR), Premiér Slovenskej republiky, Programové vyhlásenie vlády, RTVS Rozhlas a televízia Slovenska
Zdroj: SITA.sk – Pellegrini neplánuje preverovať novinárske akreditácie, jednou z alternatív by mohlo byť rozdelenie RTVS (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*