Pellegriniho vyhlásenia držia ľudí v neistote, podľa OĽaNO môžu byť kedykoľvek lustrovaní v databáze

29. januára 2019

BRATISLAVA 29. januára (WebNoviny.sk) – Predseda vlády miesto toho, aby na základe mimoriadne závažnej informácie zabezpečil okamžitý odchod bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara z ministerstva vnútra, podporuje svojimi vyhláseniami rozklad štátu a neistotu ľudí, že si aj ich môže mafia kedykoľvek lustrovať v policajných databázach s aktívnou podporou ľudí z vedenia polície.

Uvádza sa to v reakcii opozičného hnutia OĽaNO k utorňajšiemu vyhláseniu predsedu vlády Petra Pellegriniho. Ten kritizoval medializované úniky v kauze vyšetrovania vraždy novinára Jána Kuciaka. Podľa OĽaNO však premiérovi neprekáža rozklad štátu a jeho kľúčových inštitúcií, ale to, že sa ľudia dozvedajú poburujúce informácie.

„Opakovane vyzývame Petra Pellegriniho, aby bezodkladne zariadil odchod podozrivého Tibora Gašpara. z ministerstva vnútra. Ak tak neučiní do najbližšej nedele, zvoláme verejný protest pred úradom vlády, kde mu túto požiadavku prídu osobne tlmočiť občania SR, ktorým na očiste Slovenska skutočne záleží,“ uzavrelo OĽaNO.

Zavraždeného novinára Jána Kuciaka pár mesiacov pred jeho vraždou podľa medializovaných informácií lustrovali v policajnej databáze na policajnom prezídiu.

Údajne za tým bol riaditeľ spravodajskej jednotky finančnej polície na policajnom prezídiu Pavol Vorobjov, ktorý vraj konal na pokyn bývalého šéfa polície Tibora Gašpara. Ten to však poprel.

Viac k témam: ministerstvo vnútra SR, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, Polícia SR, vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk – Pellegriniho vyhlásenia držia ľudí v neistote, podľa OĽaNO môžu byť kedykoľvek lustrovaní v databáze © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*