Po streľbe v ostravskej nemocnici je šesť mŕtvych, útočník spáchal samovraždu

10. decembra 2019

10.12.2019 (Webnoviny.sk) –

  • aktualizované 10. decembra 11:39

V ostravskej nemocnici sa v utorok ráno strieľalo. Česká polícia na sociálnej sieti Twitter najprv informovala, že zahynuli štyria ľudia a dve osoby sú ťažko zranené.

Premiér Andrej Babiš neskôr pre spravodajskú ČT24 uviedol, že streľbu neprežili aj dvaja ťažko zranení a obetí je teda šesť. „Som v kontakte s ministrom vnútra, policajným prezidentom aj riaditeľom nemocnice. Zrušil som program a vydám sa na miesto,“ doplnil.

Veľká pomoc pre rodičov či seniorov: otvárajú sa školské jedálne

Minister školstva dnes prezradil, že sa v najbližších dňoch počíta s otvorením školských jedálni. Ministe...

Streľba v čakárni

Ako píše polícia na Twitteri, oznámenie o streľbe prijali o siedmej hodine a 19 minúte a prvá hliadka prišla na miesto o pár minút neskôr.

„Prišiel do čakárne a začal strieľať na ľudí, ktorí tam čakali pred ordináciou. Keď vystrieľal zásobník, pištoľ si nabil a strieľal znovu. Údajne sa chcel zastreliť aj on sám, ale keď chcel vystreliť zbraň proti sebe, mal už prázdny zásobník. Potom z miesta utiekol,“ opísali incident svedkovia pre TV Nova.

Český minister vnútra Jiří Hamáček na Twitteri napísal, že na mieste po streľbe zasahovala krajská zásahová jednotka, vrátane Útvaru rýchleho nasadenia aj vrtuľník. „Je to obrovská tragédia, chcel by som vyjadriť úprimnú sústrasť príbuzným obetí,“ dodal.

Páchateľ unikal na Renaulte

Polícia na Twitteri zverejnila aj fotografiu páchateľa, ktorú však neskôr stiahla.

V súvislosti so streľbou pátrame po nebezpečnom ozbrojenom páchateľovi, ktorý sa pohybuje v šedom Renaulte Laguna s poznávacou značkou 9T57401. Je nebezpečný, pravdepodobne ozbrojený, prosíme, nepokúšajte sa ho zadržať a volajte ihneď linku 158,“ napísala polícia po desiatej ráno na Twitteri.


O polhodinu neskôr polícia informovala, že hľadané vozidlo vypátrala a z miesta nálezu sa ozvala streľba. „Chytili sme páchateľa, 42-ročný muž sa pred zásahom polície strelil do hlavy,“ opísali zásah muži zákona. Minister Hamáček pre ČT24 dodal, že bol prevezený do nemocnice, kde zraneniam podľahol.


„Podozrivého sme identifikovali vďaka kamerovému systému nemocnice a jeho vozidlo potom vypátrali pomocou vrtuľníka,“ povedal pre ČT24 riaditeľ krajského riaditeľstva polície Moravskoslezského kraje Tomáš Kužel s tým, že polícia nemá informácie, že by mal útočník komplica a takisto uviedol, že medzi obeťami streľby nie sú deti.

>>> SPRÁVU AKTUALIZUJEME
10.12.2019 (Webnoviny.sk) – V 22-člennej nominácii trénera slovenskej hokejovej reprezentácie Craiga Ramsayho pred blížiacim sa Švajčiarskym pohárom figuruje aj útočník Michael Vandas. Rodák z Popradu si predtým naposledy obliekol najcennejší dres v sezóne 2016/2017, ale v piatich dueloch nedokázal bodovať. V rozhovore pre agentúru SITA priznal, že spočiatku neveril tomu, že si po viac než dvoch rokoch opäť zahrá v seniorskom „áčku“.

Na poslednú chvíľu vypadol

„Je to vždy špeciálne, keď dostanete pozvánku. Ja som bol veľmi prekvapený, že mi pán Šatan zavolal. Najskôr som si myslel, že si niekto zo mňa robí srandu, ale nakoniec to bola pravda. Už som ani nečakal, že sa dostanem do reprezentácie. Som však rád, že to prišlo,“ vyjadril sa 28-ročný útočník.

V súčasnom kádri SR pozná viacerých hráčov, no spomenul aj jedného, ktorý na poslednú chvíľu z nominácie vypadol. „Tešil som sa na Petra Šišovského, ale ten si práve v zápase u nás zlomil palec na nohe. Hnevá ma, že sa mu to stalo, ale taký je život,“ skonštatoval Vandas, ktorý spoločne so Šišovským v minulej sezóne pôsobili vo Zvolene a vybojovali postup do semifinále play-off.

Viac k témam: Ostrava, streľba, streľba v nemocnici v Ostrave
Zdroj: Webnoviny.sk – Po streľbe v ostravskej nemocnici je šesť mŕtvych, útočník spáchal samovraždu © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*