Sydney zahalil dym z lesných požiarov, narušil dopravu a viedol aj k evakuáciám (video)

10. decembra 2019

10.12.2019 (Webnoviny.sk) – Dym z lesných požiarov, ktoré obklopujú austrálske Sydney, v utorok zahalil mesto, narušil dopravu a dokonca viedol aj k evakuáciám. Na niektorých miestach bol až taký hustý, že kvalita vzduchu jedenásťnásobne presiahla hodnoty klasifikované ako nebezpečné. Dym bol schopný spustiť požiarne poplachy. V meste zastavili prevádzku trajektov. Niektoré kancelárie v centre Sydney evakuovali.

Miestni zdravotnícki predstavitelia varovali ľudí, aby sa čo najviac zdržiavali vo vnútri domov a osoby so srdcovými a pľúcnymi problémami by sa mali úplne vyvarovať aktivite vonku.

Dym v Sydney je dnes extrémne zlý, je to jedna z najhorších kvalít vzduchu, aké sme zažili,“ povedal novinárom Richard Broome z ministerstva zdravotníctva štátu Nový Južný Wales a dodal, že by ľudia mali tieto podmienky brať vážne. Záchranná služba reagovala na desiatky volaní súvisiacich s problémami s dýchaním, uviedol zase jej šéf Brent Armitage.

Dym by mohol rozohnať vietor, ktorý by mal podľa predpovedí prísť do oblasti. Mohol by však aj urýchliť šírenie požiarov.

Teherán zatiaľ nepošle čierne skrinky zo zostreleného civilného lietadla na Ukrajinu

19.1.2020 (Webnoviny.sk) - Irán sa zatiaľ nechystá poslať do zahraničia záznamníky letových údajov zo zostreleného ukrajinského civilného lietadla. V nedeľu o tom informo...

Viac k témam: dym, lesné požiare, Sydney
Zdroj: Webnoviny.sk – Sydney zahalil dym z lesných požiarov, narušil dopravu a viedol aj k evakuáciám (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*