Pokus o vyslobodenie uviaznutej lode v Suezskom prieplave zlyhal, pomôžu ďalšie ťažné člny

28. marca 2021

28.3.2021 (Webnoviny.sk) – Pokus o vyslobodenie kontajnerovej lode Ever Given, ktorá uviazla v Suezskom prieplave, v sobotu nevyšiel. V nedeľu sa k úsiliu o ukončenie kritickej situácie pripoja dva ťažné člny. Zástupca správy Suezského prieplavu uviedol, že v závislosti od prílivových vĺn sa počas dňa uskutočnia dva pokusy o uvoľnenie lode.

Loď MV Ever Given plaviaca sa pod panamskou vlajkou, ktorá smerovala z Ázie do Rotterdamu, uviazla v Suezskom prieplave v utorok. Podľa údajov časopisu Lloyd’s List, ktorý sa venuje nákladnej preprave, incident bráni transportu tovarov za 9,6 miliardy dolárov denne.

Odborníci upozorňujú, že snaha o vyslobodenie lode môže trvať aj niekoľko týždňov. Loď Ever Given, ktorej prevádzkovateľom je taiwanská spoločnosť Evergreen Marine, má veľkosť štyroch futbalových ihrísk. Podľa Lloyd’s List čaká pred vstupom do Suezského prieplavu z oboch strán viac ako 160 lodí.

Viac k témam: Suezsky prieplav, zaseknutá loď
Zdroj: Webnoviny.sk – Pokus o vyslobodenie uviaznutej lode v Suezskom prieplave zlyhal, pomôžu ďalšie ťažné člny © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*