Policajti sa pripravili na raziu proti marihuane, našli však bitcoinovú baňu

30. mája 2021

30.5.2021 (Webnoviny.sk) – Britskí policajti počas razie zameranej na odhalenie interiérovej marihuanovej plantáže natrafili na nelegálnu bitcoinovú baňu. Ako informoval britský web The Guardian, jej vlastníci načierno odoberali elektrickú energiu v hodnote tisícok libier.

Takzvaná ťažba bitcoinu vychádza zo zložitých výpočtov, ktoré sú mimoriadne náročné na počítačový hardvér. Pri tvorbe meny a overovaní transakcií sa tak ročne minie zhruba 121,36 terawatthodín (TWh) elektriny. To je viac ako 121 TWh za rok, ktoré pripadajú na celú juhoamerickú Argentínu.

Polícia v grófstve West Midlands dostala upozornenie na možnú existenciu marihuanovej plantáže v priemyselnom areáli. Jej dron počas prieskumného letu zachytil značný zdroj tepla, čo príslušníci polície pripísali ohrievačom, aké sa používajú na podporu rastu rastliniek konopy.

Napokon však policajti namiesto drogovej trestnej činnosti odhalili úplne niečo iné – približne 100 navzájom poprepájaných počítačov s ventilátormi. Ťažba bitcoinov a iných kryptomien nie je v Spojenom kráľovstve zakázaná, no polícia uviedla, že prevádzkovatelia bitcoinovej bane budú čeliť vyšetrovaniu pre neoprávnený odber elektriny.

Viac k témam: bitcoin, britská polícia, elektrina, marihuana, policajná razia, protidrogová razia
Zdroj: Webnoviny.sk – Policajti sa pripravili na raziu proti marihuane, našli však bitcoinovú baňu © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*