Povodne v štáte Kentucky už majú najmenej 25 obetí. Veľa ľudí je nezvestných a počty tak zrejme ešte stúpnu (video)

30. júla 2022

30.7.2022 (Webnoviny.sk) – Náhle povodne v americkom štáte Kentucky si vyžiadali už najmenej 25 obetí na životoch. Uviedol to guvernér štátu Andy Beshear, ktorý očakáva, že počet obetí sa ešte zvýši. Americký prezident Joe Biden v piatok pre povodne vyhlásil stav „veľkej pohromy“ a rozhodol o poskytnutí federálnej pomoci. Informuje o tom portál bbc.com.

Medzi obeťami záplav je aj šesť detí vrátane jedného dieťaťa vo veku len jeden rok. „Veľa ľudí je stále nezvestných. Urobíme všetko, čo môžeme, aby sme ich všetkých našli,“ uviedol guvernér. Upozornil však, že nájdenie všetkých obetí môže trvať týždne.

Bez elektriny je v štáte Kentucky viac ako 33-tisíc ľudí. Podľa guvernéra povodne zničili stovky domov. Očakáva sa, že hladiny riek v postihnutých oblastiach budú kulminovať cez víkend, uviedla americká Národná meteorologická služba (NWS).

Viac k témam: Povodne, Úmrtia
Zdroj: Webnoviny.sk – Povodne v štáte Kentucky už majú najmenej 25 obetí. Veľa ľudí je nezvestných a počty tak zrejme ešte stúpnu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*