Požiar zničil časť dánskeho Legolandu, príčinou je zrejme elektrický skrat

29. mája 2024

29.5.2024 (SITA.sk) – Požiar v stredu zničil časť zábavného parku Legoland v západnom Dánsku. Požiar vznikol v časti Miniland, kde sú repliky známych budov z kociek Lego.

Hovorca Legolandu Kasper Tangsig uviedol, že podľa záberov z bezpečnostných kamier oheň vypukol v jednom z elektrických vozov, ktoré sa tam premávajú po koľajniciach, keď sa nabíjal. Príčinou je podľa neho skrat, a preto zvyšné elektronické vybavenie v Minilande skontrolujú v nasledujúcich dňoch.

Požiar vypukol v stredu o 4:00 a rýchlo ho uhasili, no niektoré repliky budov sa roztopili, píšu miestne noviny JydskeVestkysten. Čo sa stane s postihnutou časťou zábavného parku ešte nie je známe.

Legoland otvorili v roku 1968 v meste Billund pri sídle a závode spoločnosti Lego. Miniland je v centre zábavného parku, pričom na tamojšie miniatúrne mestá a repliky svetových miest použili zhruba 20 miliónov kociek.

Viac k témam: Legoland, Požiar
Zdroj: SITA.sk – Požiar zničil časť dánskeho Legolandu, príčinou je zrejme elektrický skrat © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*