Pred univerzitnou reštauráciou v Lyone sa podpálil študent, mal finančné ťažkosti

10. novembra 2019

10.11.2019 (Webnoviny.sk) – Vo francúzskom Lyone sa podpáli 22-ročný študent. Informuje o tom spravodajský portál BBC. Mladík sa pred svojím činom sťažoval na finančné ťažkosti a vinu za jeho „zabitie“ pripísal prezidentovi Emmanuelovi Macronovi, jeho predchodcom Françoisovi Hollandeovi, Nicolasovi Sarkozymu, Európskej únii (EÚ) a krajne pravicovej líderke Marine Le Pen.

Muž sa podpálil pred univerzitnou reštauráciou. Podľa hasičov utrpel popáleniny na 90 percentách tela a je vo vážnom stave.

Študent univerzity Lyon 2 na sociálnej sieti Facebook napísal, že už nemá silu na to, aby ďalej čelil finančnej záťaži vyžitia zo 450 eur mesačne.

„Nechte nás bojovať proti nárastu fašizmu, ktorý nás len rozdeľuje… a liberalizmu, ktorý vytvára nerovnosti… Obviňujem Macrona, Hollandea, Sakrozyho a EÚ za to, že ma zabili, vytvárajúc neistoty o budúcnosti všetkých, a tiež obviňujem Le Penovú a (mediálnych) editorov z vytvárania strachu,“ napísal.

Slovenský cyklista Peter Sagan dnes oslavuje jubileum

Jeden z najlepších športovcov histórie Slovenska a momentálne svetová extratrieda cyklistiky oslavuje okrúhle narodeniny. ...

Mladík o svojom pláne povedal prostredníctvom SMS správy svojej priateľke. Tá následne upozornila úrady.

Študentské zväzy SUD-Éducation a Solidaires odsúdili „neistotu študentského života“. „Jeho čin nemožno zúžiť len na samotné zúfalstvo,“ uviedli v spoločnom vyhlásení.

Viac k témam: študent, upálenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Pred univerzitnou reštauráciou v Lyone sa podpálil študent, mal finančné ťažkosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*