Premiér Matovič sa vyjadrí ku kauze Arca Capital, na ktorú podal Smer-SD trestné oznámenie

19. septembra 2020

19.9.2020 (Webnoviny.sk) – Premiér Igor Matovič by sa mal vyjadriť ku kauze Arca Capital, na ktorú podala strana Smer-SD trestné oznámenie.

Tlačová konferencia je ohlásená na 17:00.

Investovali obrovskú sumu peňazí

Opozičná strana Smer-SD podozrieva finančnú skupinu Arca Capital, že zvýhodnila niektorých klientov voči ostatným, konkrétne rodinu premiéra Igora Matoviča (OĽaNO). Na štvrtkovej tlačovej besede to povedal predseda strany Smer-SD Robert Fico.

Zásadné podozrenie spočíva podľa predstaviteľov Smeru v tom, že rodina Matovičovcov investovala do Arca Capital obrovskú sumu peňazí.

Angela Merkelová očakáva ťažkú zimu, opozičný politik obvinil vládu z vojnovej propagandy

29.10.2020 (Webnoviny.sk) - Nemecká kancelárka Angela Merkelová upozornila spoluobčanov, že majú očakáva...

„Druhé podozrenie je, že boli zvýhodnení pred inými veriteľmi a s vysokou pravdepodobnosťou im bola vrátená nielen istina, ale aj výnosy, a to na úkor iných veriteľov, pretože ako je všeobecne známe, táto spoločnosť má vážne finančné problémy,“ doplnil Fico. Ak sa podozrenie nepreukáže, strana trestné oznámenie podľa slov jej predsedu stiahne.

Finančná skupina sa bude brániť

Podľa medializovaných informácií mala Matovičova manželka vložiť do Arca Capital do desať miliónov eur. Premiér sa v stredu po rokovaní vlády vyjadril, že už 14 rokov sa manželky nepýta, do čoho investuje či akým spôsobom má uložené peniaze.

Skupina Arca Capital sa podľa slov jej manažérky Terézie Barčíkovej dištancuje od aktuálne prebiehajúceho politického boja, ktorého terčom je predseda vlády SR Igor Matovič a jeho manželka Pavlína. Barčíková doplnila, že medializované tvrdenia hrubo poškodzujú skupinu Arca Capital a bude sa brániť právnou cestou.

Viac k témam: predseda strany Smer-SD, premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Premiér Matovič sa vyjadrí ku kauze Arca Capital, na ktorú podal Smer-SD trestné oznámenie © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*